+48 32 728 30 97, 800 000 556

Które linie lotnicze warto wybrać ‒ tanie czy regularne?

Planując urlop i lot samolotem, zawsze szukamy jak najtańszych połączeń i zastanawiamy się, którą linię wybrać. Tanie loty do Paryża, Londynu czy na Maltę zwykle dostępne są w ofercie tzw. tanich przewoźników. Nie jest to jednak norma, gdyż zdarza się, że atrakcyjne oferty znajdziemy też u regularnych linii.
Aby podróż i odprawa przebiegły sprawnie, warto zwrócić uwagę, od jakiego przewoźnika kupujemy bilety. Cena ma znaczenie, ale ważne jest też bezpieczeństwo, komfort, dodatkowe usługi itd. – zwłaszcza w przypadku długich podróży. Podpowiadamy, co wybrać, aby zaplanować udany urlop.


Tanie loty – linie regularne
Połączenia najlepiej sprawdzać na bieżąco, zarówno u przewoźników tradycyjnych, jak i w tzw. tanich liniach. W ten sposób można trafić na loty w dobrej cenie. Jak to wygląda w przypadku tanich przewoźników? Nie masz gwarancji, że samolot poczeka i zdążysz na lot. Poza tym tradycyjne linie zapewniają większy komfort – jest więcej miejsca, na pokładzie serwowane są przekąski lub posiłki, a dla dzieci bajki lub inne rozrywki.
Regularne linie często mają w ofercie loty w odległe miejsca, np. połączenia czarterowe. Jeśli podróż składa się w dodatku z przesiadki, regularne linie zwykle będą lepszym wyborem – na całą wyprawę masz jeden bilet. Co ważne, linia lotnicza ma obowiązek zapewnić pomoc, jeśli np. pierwszy lot będzie opóźniony.
Tanie linie – loty w najniższej cenie?
Linie regularne na pewno gwarantują większą wygodę i zapewniają w cenie biletu dodatkowe usługi – jak między innymi posiłek podczas krótkich lotów lub posiłek na dłuższej trasie – ale przez to zwykle mają loty w wyższej cenie. Można jednak znaleźć atrakcyjne połączenia także w ich ofercie.


Z kolei tzw. tanie linie zyskują klientów ze względu na niższe ceny lotów. Jednak są one przede wszystkim wynikiem obniżenia komfortu podróży oraz działań mających na celu obniżenie kosztu podróży i wypracowaniu oszczędności. Podróżni mają mniej przestrzeni, mogą zabrać mniejszy bagaż, nie mają ciepłego posiłku, muszą być bardziej samodzielni i np. przeprowadzić odprawę online itd.
Czasami latają też na mniejsze lotniska, co warto sprawdzić przed zakupem biletu – może okazać się, że trzeba będzie stracić pół dnia i sporo zapłacić za taksówkę do hotelu. To na pewno dobry wybór na krótki lot, City Break na weekend itd.
Porównuj oferty i dobieraj optymalne loty w zależności od podróży – zobacz dostępne bilety lotnicze!