+48 32 728 30 97, 800 000 556

• Jet2.com • Tanie lotyObecnie Jet2.com stanowią jedną z tanich linii lotniczych, której usługi dostępne są w Polsce. Linia pochodzi z Wielkiej Brytanii i działa już od 30 lat, przy czym dopiero od 20001 roku rozpoczęła działalność w sektorze usług czarterowych i tanich przelotów. Główną bazą spółki jest Lotnisko Międzynarodowe w Leeds ? Bradford, a dodatkowymi bazami są lotniska w Manczesterze, Edynburgu, Newcastle, Belfaście i Blackpool. Przez pierwsze 20 lat działalności linia występowała pod nazwą Channel Express i oferowała regularne przeloty na pokładzie jednego z samolotów Dart Herald. Dopiero ostatnie 10 lat przyniosły otwarcie firmy na szerszy dostęp do usług, a nowa nazwa nawiązuje do medium, za pomocą którego firma utrzymuje kontakt z klientem.
Jak dotąd Jet2.com przewiozło ponad 7 milionów pasażerów na trasach pomiędzy Wielką Brytanią, a innymi miastami w Europie. Prawie 100 % rezerwacji klienci dokonują za pośrednictwem systemu zamieszczonego na stronie www, przez co oszczędzają czas i pieniądze.


Na początku swej działalności, jeszcze pod banderą Channel Express, spółka posiadała do dyspozycji około 14 samolotów Dart Herald, które stopniowo były wymieniane na Lockheed Electra, Airbusy A300B4, a współcześnie na Boeingi 737-300 i 737-200. Obecnie spółka dysponuje 30 samolotami obsługującymi loty ze wszystkich baz linii, zarówno te rejsowe, jak i czartery.

Samoloty Jet2.com wyróżniają się spośród innych maszyn – na karoserii maszyn dominują wielkie, pomarańczowe napisy, często ogony pomalowane są na pomarańczowo, a cały samolot na szaro, niektóre na biało.