+48 32 728 30 97, 800 000 556

• Aer Lingus • Tanie loty


Aer Lingus jest irlandzką, tanią linią lotniczą, której własność rozkłada się na Rząd Irlandii i Ryanair. Linia została założona przy współpracy irlandzkiego rządu i rodzimej firmy w 1936 roku. Pierwszy lot został wykonany na trasie Dublin ? Brystol i zakończył się sukcesem. Linia od czasów założenia funkcjonuje nieprzerwanie, nawet podczas działań wojennych II Wojny Światowej, samoloty Aer Lingus wykonywały swoje ówczesne kursy. W latach 60tych wprowadzono loty transatlantyckie i zaczęto inwestować w długodystansowe maszyny.
Aer Lingus współpracuje z dwiema innymi liniami, które współpracują ze sobą, umożliwiając klientom Aer Lingus dotarcie do mniejszych miejscowości. Na lotach europejskich Aer Lingus jest wspomagany przez Aer Arann, a w Stanach Zjednoczonych przez JetBlue Airways.
Aer Lingus zatrudnia do 4 tysięcy osób i przewozi do 10 milionów pasażerów rocznie. Specjalnością linii są loty do i z Dublina, łączące Irlandię z pozostałymi państwami w Europie oraz miastami w USA.

Pierwsze samoloty używane przez Aer Lingus mieściły 16 osób i wykonywały loty pomiędzy irlandzkimi miastami. Był to DH.84 Dragon, wkrótce Douglas, następnie Fokker, Boeing, a obecnie Airbus. Obecnie Aer Lingus posiada ponad 45 maszyn Airbus 320, 321, 3330-200, 330-300. W krótce flota ma się powiększyć o kolejne maszyny. Na pokładach Airbusów 330 pasażerowie mają do dyspozycji dwie klasy, wspomniane samoloty odbywają loty przede wszystkim na trasach transatlantyckich i najbardziej popularnych lotach domowych i europejskich. Na pokładach Airbusów 320 i 321 podróżni mają od dyspozycji odpłatny barek i catering, a na pokładach pozostałych maszyn Aer Lingus oferuje posiłki, projekcje filmów oraz dostęp do radia. W maszynach posiadających klasę biznesową mamy do dyspozycji szersze siedzenia, video na żądanie, gniazdka elektryczne, specjalne programy TV dla dzieci.
Samoloty Aer Lingus są latającą reklamą zielonej wyspy – grzbiety maszyn są pomalowane na zielono, brzuchy na biało. Na ogonach znajdują się charakterystyczne trzylistne koniczynki, które jednocześnie stanowią logo firmy.

Załoga Aer Lingus

Stewardesy, doskonale wyszkolone i przygotowane na wszelkie ewentualności zawodniczki noszą się w kolorach firmy – mają do dyspozycji wygodne uniformy w błękitnozielonym odcieniu, na który składa się zwyczajowa marynarka, spódnica, koszula i atrakcyjna apaszka. Uzupełnienie stroju stanowi wygodny kardigan. Interesującym detalem są guziczki z wytłoczonym logo firmy ? niewielką koniczynką.