+48 32 728 30 97, 800 000 556

Dokąd można polecieć z Polski w czasach pandemii?

Gdzie na urlop mimo pandemii?

Pandemia pokrzyżowała nam liczne plany wyjazdowe. Jest jednak wiele miejsc, które chętnie przyjmują turystów. Poniżej znajdziesz aktualne informacje o kierunkach otwartych – poniżej znajdziesz kilka polecanych opcji.

Zanzibar
Malownicza, zielona i słoneczna wyspa afrykańska należąca do Tanzanii zyskała sławę, dzięki udającym się na nią celebrytom. Przestrzeń powietrzna dla międzynarodowych lotów jest otwarta, a podróżnych nie obowiązuje konieczność kwarantanny. Nie jest też wymagane zaświadczenie o wyniku testu na obecność koronawirusa.

Meksyk
Meksyk pozostawił swoje granice otwarte dla turystów mimo pandemii. Linie lotnicze cały czas sprzedają loty – dostępne są m.in. rejsy z Europy. Nie ma też konieczności przedstawiania wyniku testu, brak też obowiązku wizowego przy turystycznych wyjazdach.

Malediwy
Modne wyspy czekają na turystów od lipca. Wymagany jest negatywny wynik testu na COVID-19 i wypełnienie deklaracji o stanie zdrowia (można to zrobić przez Internet). Hotel (lub inne miejsce noclegowe) trzeba zarezerwować wcześniej oraz mieć zorganizowany transfer do niego.

Jordania
Jordania dołączyła do krajów, które zapraszają turystów, ale jednak trzeba dopełnić wielu formalności. Należy między innymi wypełnić formularz internetowy, a specjalny kod okazać na granicy. Trzeba też pobrać na telefon specjalną aplikację Amman App i posiadać ubezpieczenie na pokrycie kosztów leczenia koronawirusa.
Nie ma obowiązku kwarantanny, ale trzeba pokazać negatywny wynik testu PCR. Kolejny test trzeba też zrobić po przylocie, już na lotnisku – na wynik należy poczekać w hotelu lub innym miejscu zakwaterowania.

Islandia
Miejsce odpowiednie dla tych, którzy nie tęsknią za słońcem, lecz lubią zimowy krajobraz. Loty międzynarodowe zostały wznowione w czerwcu – granice są otwarte dla mieszkańców krajów Unii Europejskiej. Trzeba jednak wykonać dwa testy przesiewowe na COVID-19 i odbyć kwarantannę do czasu otrzymania wyników – łącznie 5 dni. Osoby mające dokument stwierdzający przyjęcie szczepionki są zwolnione z tego obowiązku.