+48 32 728 30 97, 800 000 556

Zabytki Lizbona – Czas wolny w Lizbonie


Zabytki, czas wolny Lizbona

W mieście szczególnie warte uwagi są zabytkowe linie tramwajowe nr 28 (jadące na zamkowe wzgórze) oraz nr 15 (przewożące podróżnych do Belem).

Przez cały rok Lizbona oferuje zwiedzającym i mieszkańcom liczne festiwale oraz fiesty wszelkiego rodzaju.
Urokliwe, szerokie plaże czynią stolicę Portugalii miejscem stworzonym do uprawiania surfingu, windsurfingu, żeglarstwa czy nurkowania. Dla wymagających i zaawansowanych sportowców idealna będzie plaża Guincho (ok. 30 km na zachód od Lizbony, nieopodal Cascais), a dla mniej zaprawionych plaża Caparica (kilkanaście km na południowy -zachód od miasta).

Nocą Lizbona tętni życiem na nabrzeżu pomiędzy starymi dokami a Avenida 24 de Julho oraz w dzielnicy Bairro Alto. Za dnia ciche ulice, wieczorami przeobrażają się w miejsca wypełnione zabawą, muzyką i ludźmi z całego świata.

Dla amatorów spokojniejszych atrakcji szczególnie polecane są urokliwe i niepowtarzalne lizbońskie plaże, jak Costa da Caparica (30 min. jazdy autobusem) czy jedna z najpiękniejszych w Europie Praia da Adraga (około 40 km od Lizbony).
Z klasycznych zabytków szczególnie godny zwiedzenia jest lizboński Klasztor Hieronimitów, który łączy styl gotycki i renesansowy. Warto zobaczyć też Wieżę Betlejemską, czyli symbol złotego wieku Portugalii, a także zbudowaną na ruinach starego meczetu XII-wieczną romańską katedrę. Kolejnym symbolem miasta jest budowany w sumie przez 284 lata Narodowy Panteon. Najbardziej charakterystycznym symbolem Lizbony jest Pomnik Odkrywców upamiętniający żeglarzy i odkrywców, którzy przyczynili się do rozszerzenia wiedzy o świecie.

Amatorom walk byków, a także miłośnikom architektury polecić można zwiedzenie największej i najbardziej okazałej w całej Lizbonie areny Campo Pequeno.

Aktualności

TANIE ZWIEDZANIE, czyli wpadnij do Lizbony w październiku

Tramway Lizbona

Dla tych, którzy lubią podróżować na własna rękę propozycja łączonego przelotu do LIZBONY z Warszawy, Gdańska i Katowic za mniej niż 600 zł. Do tego naprawdę tanie zakwaterowanie!