+48 32 728 30 97, 800 000 556

Urlop w Grecji – Kreta

Wybierz się na wyspę, którą znasz zapewne z mitów – tak, to tutaj mieszkał groźny Minotaur! Kreta słynie jako Grecja w pigułce i idealnie nadaje się na szybki i słoneczny urlop. Zaznasz tu relaksu, odkryjesz wspaniałe plaże, ujrzysz piękne widoki i gaje oliwne, skosztujesz smacznej kuchni – z klasykami na czele, a także zwiedzisz liczne zabytki.

Wybierz się do Knossos, by zobaczyć ruiny cywilizacji europejskiej. Ważną atrakcją dla turystów jest też majestatyczny pałac króla Minosa – tak, to on według mitów uwięził w labiryncie Minotaura. To również to miejsce, z którego Dedal panował ucieczkę z synem – dla fanów mitologii greckiej Kreta to pozycja obowiązkowa. Na Kretę powinni polecieć miłośnicy archeologii, by podziwiać pamiątki po kulturze minojskiej.

Kolejną atrakcją jest stolica wyspy – Heraklion. Jest tu m.in. port, mury weneckie i popularne Muzeum Archeologiczne, znane w całej Grecji. Wcześniej stolicą Krety było miasto Chania – warto tu przyjechać, bo to wyjątkowo ładne miasto – są tu piękne zabytkowe kamienice, Port Wenecki i muzealny ogród.

fot. TeeFarm/ Pixabay