+48 32 728 30 97, 800 000 556

Komunikacja miejska Sofia


Komunikacja miejska Sofia

Komunikacja miejska w Sofii (jak i w całej Bułgarii) działa na dobrym poziomie. Ceny biletów nie są wygórowane
i obowiązują na wszystkie rodzaje transportu miejskiego. Za bilet na jeden przejazd zapłacić trzeba około 0,70 lewa*. Można kupić również bilety na 1 lub 5 dni. Wszystkie kupuje się u kierowców pojazdów.

Podstawę komunikacji miejskiej w Sofii stanowią tramwaje, na które składają się 23 linie oraz 340 pojazdów.
Linie tramwajowe uzupełniane są przez trolejbusy oraz autobusy, szczególnie w rejonach podmiejskich. Autobusami nr 84 oraz 284 dojechać można na lotnisko wsiadając na przystanku przy bulwarze Cara Oswoboditela.

Od 1998 roku w Sofii działa także metro. Składa się na nie jedna linia o długości 18 km, z 14 przystankami.

Przejechanie całej trasy zajmuje 23 minuty.

Głowna stacja kolejowa to Sofia Centralna.

Taksówki minibusy mają wypisane na szybach trasy, jakimi się poruszają. Najczęściej znaleźć je można na przystankach autobusowych czy tramwajowych, a także przed dworcem kolejowym. Cena biletu jest zwykle dwa razy wyższa niż biletu komunikacji miejskiej.

Wsiadając do taksówki dobrze jest od razu ustalić z kierowcą cenę za trasę jaką chcemy pokonać oraz ewentualnie poprosić o włączenie taksometru, żeby później uniknąć przykrych niespodzianek. Taksówkę „złapać” można na ulicy lub w okolicach dworca kolejowego. W godzinach 22:00 – 5:00 ceny są dwa razy wyższe niż w dzień.
Po mieście podróżować można także wypożyczonym autem. Aby wynająć samochód, proponujemy skorzystanie z naszej wyszukiwarki wypożyczalni działających w Sofii. Winieta drogowa na tydzień w przeliczeniu kosztuje 23 zł,
a na miesiąc 50 zł.

Aktualności

Kolejna calodobowa Szalona Środa z PLL LOT

Logo_PLL_LOT

Dziś kolejna, cotygodniowa promocja LOTu. Od północy do północy można rezerwować tańsze bilety na 5 kierunków. Ceny od 329 PLN.