+48 32 728 30 97, 800 000 556

Komunikacja miejska Bourgas


Komunikacja miejska Burgas

Po Burgas podróżować można także samochodem z wypożyczalni. Wynajęcie auta jest możliwe za pośrednictwem naszej strony.

Warto wiedzieć, że bułgarskie drogi nie są w najlepszym stanie (co nie powinno szczególnie przeszkadzać polskim kierowcom), a drogi niezbyt dobrze oznakowane.

Kolejnym problemem są też samochodowi złodzieje. Należy pamiętać, by nie pozostawiać w aucie żadnych cennych rzeczy. Dla obcokrajowców dość irytującą kwestią jest też styl jazdy bułgarskich kierowców.

Ograniczenia prędkości są tam dość spore i skrupulatnie przestrzegane przez kierujących pojazdami. Jeśli zdarzy się nam dostać mandat nie ma raczej co liczyć na pobłażliwość policji dla obcokrajowców. Ważną sprawą jest poproszenie od razu o rachunek, w przeciwnym wypadku może okazać się, że sporo przepłacimy.

Burgas, jak i cała Bułgaria proponuje przemieszczanie się za pomocą niezwykle tanich taksówek. Warto jednak na samym początku podróży ustalić cenę kursu, żeby potem nie zostać „naciągniętym” na wyższą kwotę.

W mieście znajduje się stacja kolejowa, która obsługiwana jest przez 4 perony. Mieści się ona w przemysłowej dzielnicy miasta, niedaleko hipermarketu Billa.

Transport w mieście opiera się głównie na przewozach autobusowych (oraz taksówkarskich). Linie autobusowe obsługuje miejskie przedsiębiorstwo publiczne Burgasbus. W mieście znajdują się cztery zajezdnie, które noszą nazwy od kierunków świata. Bilet należy skasować niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Dość duże zniżki przysługują uczniom szkół miejskich oraz rencistom (czyli kobietom po 65. Roku życia i mężczyznom od 70. roku życia).