+48 32 728 30 97, 800 000 556

Zabytki Praga – Czas wolny w Pradze


Czas wolny, zabytki Praga

Praga to jedno z najbogatszych w zabytki europejskich miast. Uważana jest również za jedno z ciekawszych turystycznie i piękniejszych stolic.

Będąc w tym najbardziej znanym czeskim mieście nie powinniśmy przegapić Zamku na Hradczanach, który został wpisany do Księgi rekordów Guinessa jako największy zamek na świecie.

Kolejny praski klasyk turystyczny to Most Karola łączący dzielnice Malá Strana i Staré Město. Jest on otwarty wyłącznie dla ruchu pieszego.

Miłośnicy sakralnych zabytków i pięknych budowli powinni zobaczyć przede wszystkim Katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, a także Kościół św. Mikołaja, Loretę na Hradczanach. A są to tylko niektóre z kilkudziesięciu stołecznych kościołów wartych odwiedzenia.

Najbardziej reprezentacyjnym placem w mieście jest Rynek Staromiejski, który od XI wieku pełnił funkcję targowiska miejskiego oraz jednego z najważniejszych miejsc w Pradze. Rynek otoczony jest przez piękne kamienice.

Osoby zainteresowane zwiedzaniem muzeów i galerii z pewnością zainteresują się takimi miejscami jak chociażby Muzeum Narodowe, Galeria Narodowa, nieco niekonwencjonalnym Muzeum Seksu czy Muzeum Tortur, a ponadto Muzeum Figur Woskowych albo niezwykle ciekawe Muzeum Miniatur.

Warto wspomnieć tu również o takich atrakcjach turystycznych jak np. Tańczący dom, ściana Johna Lennona, Brama Prochowa albo Złota Uliczka na terenie praskiego zamku.

Ciekawostką na czas wolny dla chcących odpocząć od klasyki z całą pewnością będzie Aeral Vystaviste, czyli ogromne akwarium pełne ryb morskich, słodkowodnych i koralowców. Zobaczyć tam można również inne morskie zwierzęta i rośliny, a także 25 – metrową jaskinię podmorską.

Widok na całe miasto zapewnia w Pradze Petrinska Rozhledna, czyli wieża widokowa o wysokości 60m, znajdująca się na najwyższym wzniesieniu w centrum miasta (Petain, dokąd dostać się można za pomocą kolejki linowej). Wieża jest pięciokrotnie pomniejszoną repliką wieży Eiffla.

Nocne życie toczy się w całym mieście, choć oczywiście najwięcej atrakcji zapewnie centrum Pragi. Pobawić się tu można w kilkunastu klubach i dyskotekach. Najpopularniejsze z nich to Karlovy Lazne, Radost FX, Music Bar, a miejsca z naprawdę dobrą muzyką to Solidni Nejistota i U Maleho Glena. Ponadto czas spędzić można w jednym z wielu barów czy pubów, jakich nie brakuje w tym mieście.

Pyszne dania czeskie oraz zagraniczne zjeść można w takich miejscach jak np. U Fleku, U Pinkasu, Havelska Kuchyne, Konirna, Country Life, Verejna Jidelna czy Szmaragdowy Ogród.

W Pradze odwiedzić można również wiele zabytkowych piwiarni, jak chociażby U Fleků, U Kocoura czy U sv.Tomaše.