Tanie latanie   Linie lotnicze   American Airlines American Airlines

Linia American Airlines jest największym, pod wieloma względami, przewoźnikiem na świecie. Posiada ponad 600 maszyn, połączenia z 260 miastami na całym świecie, a każdego roku bije rekordy pod względem ilości przewiezionych pasażerów. Głównym portem linii jest Port Lotniczy Dallas/Forth Worth w Teksasie, a wspomagają je porty w Chicago, Miami, St Louis oraz port w San Juan. Portami, które umożliwiają linii wykonywanie połączeń m.in. z Europą są ? Nowy Jork, Boston oraz Los Angeles. Pracę linii na rynku krajowym wspomaga American Eagle Airlines, która obsługuje połączenia regionalne z Los Angeles, Nowego Jorku, Chicago, Dallas, Miami i San Juan. Linia powstała w 1929 roku poprzez połączenie 82 niewielkich przewoźników działających w pojedynkę na rynku krajowym. Początkowo American Airlines tworzyło jedyne szyld, pod którym każdy z przewoźników kontynuował swoją dotychczasową działalność. Dopiero na początku 1930 roku powstała jedna niezależna linia lotnicza, która wykonywała loty na trasach z Bostonu, Nowego Jorku i Chicago do Dallas oraz z Dallas do Los Angeles.
Obecnie linia zatrudnia najwięcej pracowników spośród wszystkich linii lotniczych na świecie, posiada największą bazę samolotów, a każdego roku przewozi najwięcej ludzi, lub zajmuje jedno z pierwszych miejsca na świecie pod tym względem.

Mimo że park maszynowy American Airlines osiąga imponujące rozmiary prawie 650 samolotów, to trudno szukać w nim różnorodności. Linia wykorzystuje przede wszystkim Boeingi (MD-80, 737-800, 757, 767 i 777 oraz Airbusy 300-600, a regionalny przewoźnik American Eagle Airlines korzysta z Bombardiera CRJ-700 oraz McDonell Douglad MD-83 i MD-82.

Samoloty American Airlines w większości przypadków występują w trzech kolorach ? biały jest brzuch i ogon z logo firmy, góra samolotu jest granatowa, a oba wspomniane kolory oddziela czerwona linia.

Na pokładzie American Airlines

American Airlines oferuje swoim pasażerom program sprzedaży przekąsek na pokładzie niemal każdego samolotu, a znaczy to mniej więcej tyle, że pasażer klasy ekonomicznej musi posiadać kartę kredytową bądź debetową, by zjeść posiłek podczas lotu. Jedynie pasażerowie pierwszej klasy oraz lotów do Europy, Japonii i na Haiti. W każdym samolocie mamy do dyspozycji większe pojemniki do przechowywania bagażu oraz możliwość podłączenia laptopa do gniazdka elektrycznego.

W pierwszej klasie i klasie biznesowej wygodnie zjemy posiłek, wyśpimy się na rozkładanym fotelu oraz bez przeszkód popracujemy na własnym sprzęcie. Dodatkowo będziemy mogli skorzystać z bogatej oferty rozrywki, czasopism itp. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą liczyć jedynie na miłą obsługę.