Tanie latanie   Linie lotnicze   Flyglobespan Flyglobespan

Flyglobespan
Flyglobespan jest częścią prężnie rozwijającej sie grupy kapitałowej Globespan ze Szkocji. Jest to tania linia lotnicza, która oferuje międzynarodowe połączenia z miast w Wielkiej Brytanii ? Londynu, Manchesteru, Edynburga, Aberdeen, Glasgow, Belfastu i Dublina.

Firma Globespan funkcjonuje na rynku brytyjskim już od 35 lat z powodzeniem rozwijając swoje przedsięwzięcia i osiągając wysokie miejsca w rankingach branżowych. Od 2002 roku pod banderą marki funkcjonuje linia lotnicza Flyglobespan. Głównym celem założycieli było połączenie miast Szkockich z resztą świata, a przede wszystkim takimi miejscami, w które chętnie udają się Szkoci.

Flyglobespan oprócz szerokiej oferty lotów proponuje swoim podróżnym usługi dodatkowe w zakresie organizacji wypoczynku, miejsc noclegowych, wypożyczenia samochodów czy dojazdów na i z lotniska.

Flota Flyglobespan

Flota Flyglobespan nie jest, być może, imponujących rozmiarów, jednak firma zakłada przede wszystkim, że najważniejsza jest wygoda pasażerów. W związku z tym, że linia często lata za Ocean, to we flocie znalazły się takie maszyny jak Boeing 767-300 i 757-200, które doskonale nadają się na długie trasy. Oprócz tego, w swym hangarze, Flyglobespan posiada Boeingi 737-600, 737-700, 737-300 i 737-800, które to spotkamy na trasach europejskich.

Firma przykłada dużą wagę do obniżania zużycia paliwa i kosztów eksploatacji maszyn, w związku z czym swoją młodą flotę uzupełnia o kolejne samoloty ? Boeing 787, które mają w mniejszym stopniu degradować środowisko. Oprócz tego, samoloty, których używają obecnie, są kontrolowane i udoskonalane, by spełniać wymogi ekologicznego latania (na ile to możliwe).

Samoloty Flyglobespan są latającą reklama linii ? na wzornictwie maszyn dominuje ogromny napis z adresem internetowym firmy.