Tanie latanie   Linie lotnicze   Aeroflot Aeroflot


Linia Aeroflot powstała w 1922 roku jako największy, państwowy przewoźnik rosyjski. W swej początkowej historii były to jedyne linie lotnicze we Związku Radzieckim, a będąc konglomeratem kilkudziesięciu mniejszych przewoźników, którzy obsługiwali poszczególne republiki i obwody, były zarazem największymi liniami lotniczymi na świecie. Od samego początku istnienia linii, jej głównym portem było lotnisko Szeremietiewo pod Moskwą. W 1992 roku linia przeszła intensywne podziały w związku z rozpadem Związku Radzieckiego - powstało tym samym około 500 małych przewoźników, ale miejsce lidera oraz znak firmowy otrzymał jeden przewoźnik zajmujący się połączeniami międzynarodowymi. Przez kolejnych kilka lat Aeroflot nie miał na rynku rosyjskim żadnej konkurencji.
Obecnie Aeroflot obsługuje loty do 96 miast w 46 krajach na świecie, a od 2006 roku należy do sojuszu SkyTeam.
Aeroflot skłania się ku nowinkom i umilaniu swoim klientom czasu - na wielu trasach (w zależności od rodzaju samolotu, klasy i długości lotu) mamy do dyspozycji najnowszą rozrywkę DigEPlayer, która towarzyszy możliwości oglądania filmów oraz słuchania muzyki. Na pokładach wszystkich samolotów zrobimy zakupy w latającym sklepie oraz przeczytamy najświeższe gazety. Niezależnie od długości lotu na pokładzie samolotów Aewrofłot możemy liczyć na ciepłe, zimne i alkoholowe napoje, a podczas dłuższych tras otrzymamy nawet trzydaniowy posiłek.


Po rozpadzie Związku Radzieckiego Aeroflot został zmuszony do mierzenia się z innymi przewoźnikami, nie tylko na rynku krajowym, ale również z wchodzącymi do Rosji liniami z Zachodu. W latach 90tych wysłużone Tupolevy, Illyushin-y i Antonovy stopniowo zastępowano nowoczesnymi jednostkami Airbus i Boeing. Obecnie we flocie, na którą składa się kilkadziesiąt maszyn znajduje się cały garnitur Airbusów A319, A320, A 321, A330 i A350, a także Boeingi 767 i 787. Z dawnych czasów pozostały Tupolevy oraz Iiyushin-y oraz Sukhoi Superjet. Część wymienionych samolotów już lata pod banderą Aeroflotu, a część została dopiero zamówiona. Przeciętny wiek samolotów Aeroflot waha się w granicy 7 lat, jednak dobry wynik nowoczesnych maszyn z Zachodu psują długowieczne Tupolevy, które obecnie są stopniowo wycofywane z użycia.