Błąd. Serwer odpowiada: Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '=' Tanie loty do Triest od 765 PLN• Loty z Warszawy.


 


 Tanie latanie   Loty do Triest Loty do Triest (Włochy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Triest z Warszawy
od 765zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

Informacje: Triest

Malownicze włoskie miasto, które nie jest tak popularne jak Wenecja lub Rzym, ale także proponuje turystom świetne sposoby na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli nie lubimy tłumów, a zachwyca nas włoska architektura oraz kultura, wtedy powinniśmy pojechać do Triestu. Kiedyś było ono centrum ekonomicznym oraz politycznym Włoch, ale począwszy od XX wieku zaczęło popadać w zapomnienie, gdyż inne włoskie miasta zaczęły się dynamicznie rozwijać i przyciągać coraz to nowych turystów. Aktualnie Triest jest coraz częściej odwiedzany, co ma związek z jego większym znaczeniem jako miasta, gdzie odbywają się ciekawe imprezy kulturowe. Można tam również poświęcić się aktywnemu spędzaniu wolnego czasu.

Triest jest miastem portowym leżącym nad Zatoką Triesteńską, która jest częścią Adriatyku, tuż przy granicy ze Słowenią. Zajmuje łagodne zbocza płaskowyżu Kras. Zobaczymy tam zielone zagajniki, rozległe winnice oraz bogactwo innych roślin, które tworzą w połączeniu z błękitnym morzem oraz wzniesieniami wspaniałe pejzaże. Klimat Triestu jest łagodny i z pewnością sprzyja on turystyce. W ciągu większości dni w roku można tam cieszyć się słoneczną pogodą, ale najlepszymi miesiącami na zwiedzanie miasta i jego okolic jest okres od późnej wiosny do wczesnej jesieni, ponieważ wtedy słupek rtęci wskazuje około 25 stopni Celsjusza. Lata są zatem suche i upalne, a zimy łagodne i deszczowe. Opady w sezonie letnim zdarzają się rzadko, zatem bez problemu można tam spędzić udane wakacje.

Samo miasto może pochwalić się antycznym rodowodem. Tereny, na których Triest jest położony, były przez większość czasu terytorium Cesarstwa Rzymskiego. Po jego upadku należało ono do Bizancjum i pełniło funkcję jednej z ważniejszych nadmorskich twierdz tego regionu. Później miasto dostało się w ręce Franków, a w dalszych wiekach było okupowane przez Wenecjan, by ostatecznie dostać się pod panowanie Włoch. Ta bogata historia oraz graniczne położenie spowodowały, że Triest jest obecnie miastem, które może pochwalić się wspaniałą i zróżnicowaną architekturą.

Będąc w Trieście, koniecznie warto przejść się głównymi ulicami. Zobaczymy wtedy przepięknie zdobiony ratusz oraz Czerwony Most z figurą Jamesa Joyce’a, który związany był z tym właśnie miastem. Obowiązkowym punktem wycieczek jest też zobaczenie zamku Miramare, który mieści się na wybrzeżu, a także zamku i katedry San Gusto, które przypominają o antycznym rodowodzie miasta, gdyż w ich pobliżu znajdują się ruiny rzymskich zabudowań. Gdy zmęczymy się spacerami, wtedy można napić się wybornej włoskiej kawy w jednej z kawiarki, które ulokowane są wzdłuż ulic Triestu, a także zasmakować w tradycyjnej włoskiej kuchni.

Oprócz swoich niewątpliwych walorów estetycznych, a także ciekawych zabytków, Triest jest też określany mianem Miasta Nauki. Ma to związek z tym, że mieści się tam wiele międzynarodowych instytucji badawczych, między innymi Międzynarodowe Centrum Inżynierii Genetycznej i Biotechnologii, Sekretariat Generalny Inicjatywy Środkowoeuropejskiej czy Międzynarodowe Centrum Fizyki Teoretycznej Abdus Salam.