Tanie latanie   Loty do Toronto Loty do Toronto (Kanada) w promocyjnej cenie

 
Loty do Toronto z Warszawy
od 2930zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

 
Loty do Toronto z Warszawy
od 2930zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

Informacje: Toronto

widok na Toronto

Toronto jest miastem będącym stolicą prowincji Ontario, a znajduje się w południowo-wschodniej jej części. Ponadto Toronto to największe miasto w Kanadzie. Pełni rolę etnicznej oraz kulturalnej stolicy kraju. To także najważniej miasto kanadyjskie, najważniejsza metropolia oraz ekonomiczna stolica Kanady.

Miasto posiada trzy kompleksy uniwersytetów (największy w Kanadzie Uniwersytet Toronto, York University oraz politechnikę Ryerson University), a także wiele innych szkół wyższych.

Toronto zajmuje też pierwsze miejsce wśród największych skupisk Polonii w Kanadzie. Według oficjalnych statystyk mieście tym przebywa, pracuje i mieszka blisko 300 tysięcy Polaków, jednak nieoficjalnie przyjmuje się, że liczba to wynosi nawet około 500 tysięcy.

Toronto zamieszkuje aż 150 różnych grup etnicznych, co stawia miasto na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wieloetniczność Kanady. Warto wiedzieć też, że dewiza miasta brzmi „Różnorodność naszą siłą”. W 2001 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyznała miastu tytuł „World\'s Most Multicultural City”. Warto wiedzieć, że Kanada to kraj, który bardzo szanuje i ceni swoją wielokulturowość i wieloetniczność, dlatego należy pamiętać, aby wypowiadać się bardzo oględnie na tematy dotyczące mniejszości seksualnych czy etnicznych. Przykładowo określenia „Eskimosi” czy „Indianie” uważane są za obraźliwe i zamiast nich powinno się używać określeń odpowiednio: „Inuici” oraz „członkowie pierwszych narodów”.

Nazwa miasta wzięła się z języka Indian pochodzących z plemienia Huron, a jej najbardziej prawdopodobne tłumaczenie brzmi „miejsce spotkań”. Wzięła się ona z faktu, że przez obecne ziemie należące do Toronto niegdyś przechodził ważnych szlak wykorzystywany przez Indian, a później przez Europejczyków w celach handlowych. Następnie w miejscu tym założono ufortyfikowany Fort Rouillé, którego pozostałości odnaleziono w dzisiejszym centrum miasta.


  • Czas letni: (brak jest podziału na czas letni i zimowy) należy odjąć 5 godzin od czasu obowiązującego w Polsce
  • Czas zimowy: (brak jest podziału na czas letni i zimowy) należy odjąć 6 godzin od czasu obowiązującego w Polsce

Hotele Toronto

Toronto to największe miasto w Kanadzie, a także i jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w tym kraju, nie dziwi więc i ogromna ilość hoteli, jakie tam możemy znaleźć. Dla najbardziej wymagających przygotowano ekskluzywne, drogie pokoje w międzynarodowych, eleganckich hotelach, jednak osoby planujące nieco zaoszczędzić na noclegach również nie powinny się martwić. Toronto przygotowało bowiem także tanie hotele.

Ceny zaczynają się tam od około kilkunastu – 20-kilku euro. Niedrogie noclegi oferują takie miejsca jak na przykład Grange Hotel, Alexandra Hotel, Downtowner Inn Toronto, Toronto Plaza Hotel, Deluxe Inn, Canada\'s Best Value Inn, Quality Inn & Suites Airport – Toronto, Dundas Square Hotel, Global Village Kensington, Howard Johnson Hotel Toronto East, Dundas Square Hotel, Global Village Backpackers czy Neill-Wycik College Hotel.


Lotniska w Toronto

Międzynarodowy port lotniczy Toronto Pearson położony jest 27 km od Toronto, w mieście Mississauga, Ontario.


Wymagane dokumenty Toronto

W dniu 1 marca 2008 roku zniesiony został obowiązek wizowy dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Jednak od początku 2009 roku bezwizowy wjazd na teren Kanady możliwy jest jedynie dla osób posiadających paszporty biometryczne, czyli te, które zostały wydane po 28 sierpnia 2006 roku. Ci, którzy legitymują się zwykłymi, niebiometrycznymi paszportami, nadal muszą być w posiadaniu wizy, aby wjechać na terytorium Kanady.

Warto jednak pamiętać, że zniesienie obowiązku wizowego nie jest równoznaczne z gwarancją wjazdu do tego kraju. Zgodę wydać musi urzędnik imigracyjny w momencie przekraczania przejścia granicznego. Również on decyduje o długości naszego pobytu. Maksymalny okres bezwizowego pobytu wynosi pół roku. Zwykle raczej nie ma problemu z uzyskaniem zgodny na wjazd do Kanady, jednak może się zdarzyć, że urzędnik odmówi osobom karanym lub takim, które były w przeszłości deportowane z Kanady.Linki

Tanie loty Informacje: Toronto - informacje