Tanie latanie   Loty do Teneryfa Loty do () w promocyjnej cenie

Informacje: Teneryfa

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich i jednocześnie świetne miejsce na udane wakacje. Przyjeżdżają tam co roku setki tysięcy turystów, którzy chcą odpocząć na piaszczystych plażach oraz wykąpać się w krystalicznie czystym i lazurowym morzu. Z tego właśnie powodu Teneryfa jest jedną z rajskich wysp, na którą wybrać może się każdy z nas. Zobaczymy tam dziewicze lasy, egzotyczną florę i faunę, wulkany, wysokie masywy górskie oraz pustynie, a także ciekawe zabytki, które sprawią, że pobyt na tej właśnie wyspie na pewno będzie należał do niezapomnianych i tym samym będziemy chcieli wrócić tam jeszcze nie raz.

Teneryfa jest hiszpańską wyspą leżącą na Oceanie Atlantyckim, która należy do Makronezji nazywanej też od czasów antycznych Wyspami Szczęśliwymi i położona jest niedaleko wybrzeży Afryki. Jej ukształtowanie oraz zróżnicowanie klimatyczne sprawiło, że wraz z sąsiednią wyspą Gran Canaria przywykło mówić się, że są one przykładem kontynentu w miniaturze.

Wyspa odznacza się sprzyjającym turystyce klimatem. Latem temperatury są przyjemnie wysokie, ale trzeba pamiętać, że najlepszym okresem na aktywną turystykę będzie wiosna oraz jesień, kiedy słupek rtęci nie wskazuje tak dużych wartości. Jeżeli jednak zależy nam na opalaniu się na plażach i wylegiwaniu się w słońcu, wtedy najlepiej jest pojechać na Teneryfę w środku sezonu.

Lokalną atrakcją turystyczną z pewnością jest Park Narodowy El Teide. Na jego terenie położony jest wulkaniczny szczyt Pico del Teide, który jest jednocześnie najwyższym szczytem Hiszpanii i mierzy 3718 m n.p.m. Okolice czynnego jeszcze wulkanu pokrywają charakterystyczne formacje skalne z obsydianu i bazaltów, a skąpa roślinność dodatkowo potęguje niecodzienne widoki. Turyści pragnący głównie wygrzewać się na wybrzeżach wybierają dla siebie doskonale przygotowany rejon Costa Adeje, który jest także jednym z najbardziej popularnych miejsc na Teneryfie. Będzie można tam można także bawić się do białego rana w wielu klubach i dyskotekach, a także smacznie zjeść w restauracjach serwujących lokalną kuchnię. Miłośnicy sportów na pewno nie będą zawiedzeni tym, co ma im do zaoferowania Teneryfa. Będzie można tam między innymi poświęcić się nurkowaniu, żeglowaniu oraz surfowaniu. Ponadto świetne szlaki znajdą tam miłośnicy turystyki górskiej oraz wielbiciele jeżdżenia na rowerze.

Największym miastem wyspy jest Santa Cruz de Tenerife, gdzie znajduje się też ważny port transatlantycki. W mieście z pewnością wyróżnia się Auditorio de Tenerife, nowoczesny budynek zaprojektowany przez wybitnego architekta Santiago Calatravę. W Santa Cruz de Tenerife będzie można również odpocząć na plażach, a także zobaczyć historyczne centrum. Warto również zwiedzić przepiękne stare miasteczka La Orotava and La Laguna, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Historia San Cristóbal de La Laguna sięga XV wieku i właściwie od tego czasu jej architektura się nie zmieniła. Zobaczymy tam zatem stare kościoły i rezydencje, jedna z nich - Casa Lercaro mieści w sobie lokalne muzeum.Linki

Tanie loty