Tanie latanie   Loty do Tbilisi Loty do () w promocyjnej cenie

Informacje: Tbilisi

Tbilisi jest stolicą i największą metropolią Gruzji. Jest jednocześnie bardzo dynamicznie rozwijającym się miastem, w którym nadal można zobaczyć wiele ciekawych zabudowań, świadczących o bogatej historii miasta. Warto zatem poświęcić kilka dni na wizytę w Tbilisi, gdyż na pewno będzie to niezapomniany wyjazd. Niedaleko miasta znajduje się także międzynarodowe lotnisko, zatem można wybrać się do miejscowości na weekend, podczas którego będzie można bliżej zapoznać się z tym, co ma nam do zaoferowania Gruzja. Z pewnością będziemy zachwyceni kulturą oraz wspaniałą gruzińską kuchnią.

Miasto położone jest w Dolinie Tbiliskiej, która rozciąga się wzdłuż rzeki Kury i na zboczach gór Kaukaz Mały. Malownicze okolice sprawiły, że w sąsiedztwie miasta znajdują się rezerwaty przyrody, gdzie można podziwiać liczne gatunki flory i fauny. Klimat w Tbilisi jest bardzo zachęcający dla turystów, ponieważ przez większość dni w roku temperatura jest tam wysoka. Latem słupek rtęci pokazuje średnio 25 stopni, a zimą nieco ponad 3. Jeżeli zatem chcemy wybrać się w te okolice, aby czas spędzić na aktywnym wypoczynku oraz zwiedzaniu, to powinniśmy wybrać dla siebie te miesiące, kiedy nie będzie tak gorąco. Najlepszym pomysłem będzie więc wyjazd wiosną lub jesienią, kiedy nadal jest ciepło, ale jednocześnie nie panują takie upały.

Historia miasta sięga wielu wieków wstecz. Za założyciela Tbilisi uważa się Wachtanga Gorgasaliego, którego liczne pomniki można zobaczyć na terenie miejscowości. Później miasto dostało się pod panowanie perskie oraz arabskie, co również odcisnęło piętno na jego architekturze. W XIX wieku Tbilisi było miastem rosyjskim, by później stać się stolicą niezależnej Gruzji. Chociaż miasto było wielokrotnie niszczone, to nadal można podziwiać w nim wiele interesujących budowli świadczących o jego niepowtarzalnej historii. Najwięcej ciekawych zabytków zobaczymy w historycznym centrum, które składa się główne z wąskich uliczek oraz kamienic.

Będąc w Tbilisi, z pewnością warto poświęcić czas na spacer po historycznym Starym Mieście. To właśnie tam zadziwi nas eklektyczna architektura, będąca pomieszaniem różnych stylów, które świadczą o bogatych dziejach miasta. Interesujące ekspozycje zobaczymy w muzeum Janashia. Wiele osób wybiera dla siebie relaksujące kąpiele solne, z których znane jest Tbilisi. Można także spędzić miło czas na terenach otaczających miasto, na przykład przy malowniczym jeziorze Kus Tba, czyli Jeziorze Żółwim, gdzie można orzeźwić się i spróbować licznych atrakcji sportów wodnych. Poza czeka na nas możliwość poznania lokalnych obyczajów podczas festiwali i innych imprez kulturalnych, które cyklicznie odbywają się w mieście.

Po mieście najlepiej jest poruszać się piechota, jeżeli chcemy zwiedzić centrum. W innych przypadkach z pewnością pomoże nam prężnie działająca komunikacja publiczna. Można zatem skorzystać z metra oraz autobusów, ale często mieszkańcy i turyści korzystają z prywatnych minibusów, które kursują z odległych dzielnic do centrum.Linki

Tanie loty