Tanie latanie   Loty do Sydney Loty do Sydney (Australia) w promocyjnej cenie

 
Loty do Sydney z Tokio
od 2838.84zł
Linie lotnicze

 
Loty do Sydney z Londynu
od 3403.69zł
Linie lotnicze

 
Loty do Sydney z Londynu
od 4648.75zł
Linie lotnicze

Informacje: Sydney

Budynek Opery i most Harbour

Portowe miasto Sydney

Sydney to malownicze portowe miasto położone na południowo-wschodnim krańcu Australii. Początki swej historii wiąże ono z przybyciem tam ekspedycji Jamesa Cooka, który jako pierwszy zwrócił uwagę na dogodną lokalizację, w której można by założyć wioskę. Aktualnie Sydney z małej i niezbyt licznej osady rozwinęło się w duży ośrodek portowy i kulturowy Australii. Chociaż samo miasto nie zajmuje zbyt dużej powierzchni, to jego ludność przekracza 3 miliony mieszkańców, nie licząc okolic.

Samo Sydney jest też stosunkowo młodym miastem, ale nie znaczy to, że nie znajdziemy w nim ciekawych zabytków. Najstarsza część nazwana została The Rocks. Znajduje się tam budynek z XIX wieku - Cadman’s Cottage. Poza tym w okolicy możemy podziwiać starsze budynki, które rozciągają się głównie przy George Street. Największą atrakcją Sydney oraz budynkiem, który jest z miastem kojarzony, jest Sydney Opera House. Ma on charakterystyczny kształt, który inspirowany był przez płynące żaglowce lub też, jak twierdzą inni, przez palmowe liście. Budynek opery został zaprojektowany przez Jorna Utzona, który otrzymał za swój projekt wiele nagród. Innym elementem architektonicznym, którym może pochwalić się Sydney, jest Harbour Brigde, mający prawie pół kilometra. Most ten łączy dwie części miasta i liczy sobie już prawie osiemdziesiąt lat, będąc jednocześnie największym łukowym mostem na świecie. Przepiękną panoramę miasta będziemy mogli podziwiać z Sydney Tower. Wieża ta składa się z dwóch platform, a dodatkowo można także skorzystać z możliwości wspięcia się nią. Podobne usługi dotyczą mostu Harbour, ale należy pamiętać, że są one przeznaczone tylko dla osób, które posiadają doświadczenie we wspinaczce.

Od niedawna bardzo popularną atrakcją turystyczną stał się także Darling Harbour, gdzie znajduje się przepiękny park z możliwością podglądania przez specjalny podwodny tunel życia w oceanie. Można zobaczyć tam rekiny, płaszczki, foki i ryby, a poza tym będzie można miło spędzić czas w okolicznych centrach handlowych oraz restauracjach. Często odwiedzaną dzielnicą jest też Kings Cross, które chociaż nie jest miejscem cieszącym się dobrą sławą, jest główną bazą wypadową dla wielu turystów.

Oprócz charakterystycznego budynku opery oraz mostu Sydney to także malownicze okolice, które każdy turysta powinien zobaczyć. Na pewno warto przeznaczyć jeden dzień na wycieczkę w Góry Błękitne. Znajdują się one około 50 kilometrów na zachód od miasta i zawdzięczają swoją nazwę specyficznej błękitnej aurze, która się nad nimi unosi - jest to parujący olejek eukaliptusowy. Podczas zwiedzania gór będziemy mogli także bliżej przypatrzeć się australijskiej przyrodzie, która należy do jednych z najbardziej unikalnych na świecie. Nie zapomnijmy także odwiedzić Zoo, gdzie zobaczymy kangury, misie koala i inne gatunki zwierząt charakterystyczne dla klimatu Australii.

Sydney jest miastem, które zadziwia swoją europejskością, jednak pomimo to jest miejscem, które na pewno warte jest odwiedzenia, szczególnie wtedy, gdy zależy nam na poznaniu specyfiki i piękna Australii.Linki

Tanie loty