Tanie latanie   Loty do Saloniki Loty do Salonik (Grecja) w promocyjnej cenie

 
Loty do Salonik z Warszawy
od 826zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-03-05
Wylot: 2015-02-09 - 2015-12-31
Linie lotnicze Swiss International Air Lines
Swiss International Air Lines

 
Loty do Salonik z Warszawy
od 826zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-03-05
Wylot: 2015-02-09 - 2015-12-31
Linie lotnicze Swiss International Air Lines
Swiss International Air Lines

Informacje: Saloniki

Makedonia Apt.

Greckie miast położone malowniczo nad Zatoką Salonicką. Do Salonik do roku przyjeżdża mnóstwo turystów, którzy zainteresowani są poznaniem kultury i historii zarówno starożytnej, jak i nowoczesnej Grecji. Wspaniałe zabytki, które dokumentują jej antyczną świetność, niezwykłe krajobrazy, zielone gaje oliwne i drzewa cytrusowe, a także przepyszne jedzenie serwowane w gwarnych tawernach, gdzie będzie można posłuchać tradycyjnej muzyki - to tylko niektóre z atrakcji, jakie mogą podarować nam Saloniki. Jeżeli zależy nam na spędzeniu wspaniałych i niezapomnianych wakacji, wtedy warto rozważyć przyjazd do tego miasta, ponieważ nie będziemy zawiedzeni możliwościami, które tam na nas czekają.

Saloniki są miastem portowym, które oblewają ciepłe wody Morza Egejskiego. Jest do drugie co do wielkości miasto w Grecji, a także duży ośrodek akademicki, gdzie odbywają się sympozja i konferencje naukowe. Samo miasto liczy sobie nieco ponad 300 tysięcy mieszkańców, jednak cała aglomeracja, w skład której wchodzą również okoliczne mniejsze miejscowości, to przeszło milion osób. Same Saloniki określane są stolicą Macedonii, największego regionu Grecji, który znajduje się w części kontynentalnej na północnym-wschodzie tego kraju. Miasto otoczone jest łagodnymi wzniesieniami, na których uprawia się oliwki, cytrusy oraz winogrona, więc można również wybrać się poza miasto, aby zobaczyć jego malowniczą okolicę.

Pogoda w Salonikach zawsze dopisuje turystom. Najwyższe temperatury obserwuje się tam w okresie od czerwca do sierpnia, gdy dochodzą one do 30 stopni. Wtedy można ochłodzić się w orzeźwiających morskich wodach lub też w licznych parkach i ogrodach, które rozsiane są po terenie miasta. Wysokie temperatury można również zauważyć późną wiosną oraz jesienią, kiedy termometry wskazują powyżej 15 stopni, jednak najczęściej jest to około 20, co sprawia, że jest to najlepszy czas na poświęcenie się zwiedzaniu tych niezwykłych stron, a także aktywnej turystyce, jak na przykład jeżdżeniu na rowerze czy kąpielom w morzu lub surfowaniu. Warto wybrać się do Salonik latem, ponieważ nie dość, że pogoda będzie nam dopisywała, to jeszcze będziemy mieli okazję uczestniczyć w festiwalach. W mieście odbywa się wtedy międzynarodowy festiwal filmowy, który przyciąga sławy z całego świata.

Same Saloniki mogą pochwalić się antycznym rodowodem. Zostały założone przez macedońskiego króla Kassandra, który nazwał miasto na cześć swojej żony Tessaloniki. W późniejszych latach było ono pod panowaniem Imperium Rzymskiego, a także Bizancjum oraz Imperium Ottomańskiego. Właśnie z tych czasów pochodzą najważniejsze zabytki, które do dzisiaj można podziwiać w Salonikach. Z pewnością warto zobaczyć Białą Wieżę, która została wzniesiona w XVI wieku przez Sulejmana Wspaniałego i była częścią miejskich fortyfikacji. Dzisiaj znajduje się tam bogato wyposażone muzeum, a sama wieża uznawana jest za symbol miasta. Z V wieku pochodzi kościół św. Demetriusza, a III wiek naszej ery pamiętają łuk i mauzoleum Galeriusza. Oprócz nich na terenie Salonik znajdziemy wiele ruin budowli bizantyńskich i rzymskich.Linki

Tanie loty Grecja