Tanie latanie   Loty do Ryga Loty do Rygi (Łotwa) w promocyjnej cenie

 
Loty do Rygi z Warszawy
od 426zł
Wykup: 2015-02-20 - 2015-03-31
Wylot: 2015-04-01 - 2015-12-31
Linie lotnicze LOT
LOT

 
Loty do Rygi z Warszawy
od 426zł
Wykup: 2015-02-20 - 2015-03-31
Wylot: 2015-04-01 - 2015-12-31
Linie lotnicze LOT
LOT

Informacje: Ryga

Secesyjne budownictwo, średniowieczne zabytki, niepowtarzalny klimat może zapewnić nam tylko Ryga. Ryga jest stolicą Łotwy i chociaż nie jest bliżej znana wielu osobom, to stanowi coraz częściej wybierany cel wycieczek turystycznych. W Rydze można spędzić naprawdę niezapomniane chwile, zarówno jeżeli wybierzemy dla siebie aktywne zwiedzanie, jak i leniwe spacery po jej malowniczych uliczkach. Ryga to też dynamicznie rozwijający się ośrodek przemysłowy oraz ważny węzeł transportowy wraz z portem oraz dostępem do międzynarodowego lotniska.

Ryga położona jest w pobliżu ujścia rzeki Dźwiny do Zatoki Ryskiej. Początki tego miasta datowane są na XIII wiek, kiedy to biskup Albert von Buxhövden postanowił z małej osady rybackiej stworzyć jedno z dynamiczniej funkcjonujących miast Hanzy, które na wiele setek lat zdominowało wraz z innymi miastami portowymi handel morski w rejonie Morza Bałtyckiego oraz Północnego. Przez pewien czas Ryga należała też w XVI wieku do Rzeczpospolitej, a później dostała się w ręce Szwedów, Niemców oraz Rosjan.

Klimat jest chłodny, najwyższe temperatury notuje się podczas pełni lata, jednak średnio zazwyczaj oscylują one wokół 20 stopni Celsjusza. Właśnie dlatego do Rygi warto wyjechać w sezonie wakacyjnym, gdyż wówczas będzie możliwość wygodnego zwiedzenia wszystkich jej najważniejszych zabytków.

A jest co zwiedzać, ponieważ Ryga jest miastem o bogatej historii, co poświadczone jest licznymi historycznymi budowlami rozsianymi po całym jej terenie. Miejscowość ta znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, czyli będzie można tam zobaczyć charakterystyczne ceglane kościoły, ratusze czy baszty zbudowane głównie na terenach miast związanych z Hanzą. Jednym z najbardziej kojarzonych z miastem zabytków jest Dom Czarnogłowych, który pochodzi z XIV wieku. W budynku tym podpisano traktat ryski, który kończył wojnę polsko-bolszewicką w 1921 roku. Nazwa domu pochodzi od Bractwa Czarnogłowych, które skupiało litewskich kupców i właścicieli statków, a także miało charakter paramilitarny. Na starówce warto też zwrócić uwagę na ratusz miejski, gildię, katedrę z jednymi z większych organów na świecie, katedrę św. Jakuba czy kościół św. Piotra. Ciekawym punktem jest też Dom Kotów z charakterystycznymi figurkami prężących się kotów na dwóch wieżyczkach. Turystów przyciągają też trzy urokliwe średniowieczne kamieniczki, które zyskały nazwę Trzech Braci.

Ryga to również miasto, gdzie zobaczymy wiele interesujących secesyjnych budynków. Z pewnością warto zwrócić uwagę na dzielnicę Art Nouveau, gdzie ten nowatorski styl architektoniczny jest najbardziej widoczny. Na fasadach takich budynków dominują dziwne płaskorzeźby i rozbudowane ornamenty, które z pewnością zachwycą każdego. Oprócz tego w mieście możemy skorzystać z możliwości zobaczenia unikatowych eksponatów w licznych muzeach. Warto wejść do Muzeum Historii Rygi czy jednego z dziwniejszych muzeów, czyli Muzeum Słońca.

Po Rydze najlepiej jest poruszać się pieszo. W ten sposób można łatwo zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki, a także poczuć wyjątkową atmosferę miasta. Prężnie działa też transport publiczny.Linki

Tanie loty