Tanie latanie   Loty do Nowy Jork Loty do Nowy Jork (USA) w promocyjnej cenie

 
Loty do Nowego Jorku z Chicago
od 377.48zł
Linie lotnicze

 
Loty do Nowego Jorku z Chicago
od 799.64zł
Linie lotnicze

 
Loty do Nowego Jorku z Warszawy
od 1848.11zł
Linie lotnicze Austrian
Austrian

Informacje: Nowy Jork

Brooklyn Bridge i Statua Wolności

Na wskroś amerykańskie miasto i symbol amerykańskiego snu. Nowy Jork co roku odwiedzany jest przez prawie 40 milionów turystów, a także przyjeżdża do niego wiele osób, które chcą osiedlić się w Stanach Zjednoczonych na stałe. Ta metropolia daje nam ogromne możliwości, więc nigdy nie będziemy się tam nudzili. Nowy Jork nazywany jest również „Miastem, które nigdy nie śpi”, co dobitnie świadczy o jego popularności i atrakcjach, jakie tam na nas czekają. Jeżeli chcemy poznać lepiej Amerykę, to nie ma lepszego miejsca, gdzie będzie można zetknąć się z kulturą, historią oraz unikalną atmosferą, którą Nowy Jork zachwyca każdego, kto przyjeżdża na wschodnie wybrzeże USA.

Samo miasto położone jest nad Morzem Atlantyckim przy ujściu rzek Hudson oraz East River. Jest to najgęściej zaludnione miejsce w Stanach, gdzie żyje obecnie ponad 10 milionów osób, a w całej aglomeracji, która obejmuje również okoliczne miejscowości, prawie 20 milionów Amerykanów oraz osób innej narodowości. Nowy Jork jest miastem kosmopolitycznym i możemy natknąć się tam na skupiska osób pochodzących prawie z każdego kraju świata. Bronx jest enklawą afroamerykanów, w Queens z kolei jest mieszkanką narodowości, a Brooklyn to największa dzielnica, gdzie mieszczą się osiedla i centra handlowe. Sam Nowy Jork jest miastem położonym głównie na wyspach, które połączone są licznymi mostami.

Pogoda w Nowym Jorku często jest kapryśna, ale pełnią lata można spędzić tam niezapomniane chwile. Najwyższe temperatury notowane są w okresie od maja do września, kiedy słupek rtęci wskazuje powyżej 25 stopni Celsjusza. Często zdarzają się tam również upały, podczas których większość mieszkańców miasta szuka ochłody w położonym w centrum Manhattanu Central Parku, gdzie można przespacerować się po malowniczych alejkach oraz zrelaksować się w cieniu drzew i chłodzie tamtejszego jeziora. Najniższe temperatury w Nowym Jorku notuje się w styczniu i lutym, kiedy spadają one poniżej zera i często miasto zostaje zasypane śniegiem.

Nowy Jork, a konkretniej Nowy Amsterdam został założony w 1614 roku przez Holendrów na wyspie o nazwie Manhattan, którą to nazwą obecnie określa się centrum biznesowe miasta. Początkowo była to osada o dość dużym znaczeniu handlowym i szybko zaczęła dynamicznie się rozwijać i zajmować okoliczne tereny. Przeszła także w ręce Brytyjczyków, którzy nadali jej dzisiejszą nazwę, czyli Nowy Jork. Dzisiaj jest to światowe centrum handlu oraz finansów z Wall Street na czele. Swoje siedziby mają tam międzynarodowe korporacje, a także uniwersytety, ośrodki badawczo-naukowe i domy mody.

Sam Nowy Jork ma dla nas mnóstwo interesujących miejsc do zwiedzenia. Sam Manhattan zadziwi nas sięgającymi chmur wieżowcami, jak symbol miasta The Empire State Building, a także Times Square, który znajduje się na krzyżowaniu 7. alei i Broadwayu. To przy nim znajdują się siedziby korporacji, kina i inne ważne budynki, więc koniecznie należy zobaczyć to miejsce. Nowy Jork to również Statua Wolności, która jest obowiązkowym punktem wycieczek, oraz neogotycka marmurowa katedra św. Patryka.Linki

Tanie loty