Tanie latanie   Loty do Notthingam Loty do () w promocyjnej cenie

Informacje: Notthingam

Nottingham jest miastem w środkowej Anglii, gdzie w okolicznych lasach według legend miał żyć Robin Hood. Jest to również jedna z dwóch najważniejszych miejscowości, obok Leicester, w regionie East Midlands. Swoją sławę zawdzięcza ona również wspaniałym koronkom, które od wieków są wspaniałym przykładem misternej pracy i zdobiły suknie najzamożniejszych kobiet. W Nottingham mieszczą się także zakłady produkcyjne, gdzie składa się rowery, a także jego okolicach znajdują się kopalnie węgla. Dzisiaj jednak jest to miasto nastawione głównie na usługi i oczywiście na turystykę, ponieważ co roku do tej właśnie miejscowości przyjeżdżają setki tysięcy osób chcących zobaczyć tamtejsze zabytki oraz poczuć unikalną brytyjską atmosferę i zapoznać się z historią, kulturą i obyczajami Wielkiej Brytanii. W ostatnich latach Nottingham przyciąga również imigrantów poszukujących tam pracy. Niedaleko miasta znajduje się międzynarodowy port lotniczy, więc będziemy mogli dotrzeć tam wygodnie i szybko.

Samo miasto ulokowane jest nad rzekami Trent oraz Leen. Dookoła rozciągają się malownicze lasy, w tym sławne Sherwood, oraz łąki, więc warto poświęcić również czas na zwiedzanie jego okolic, gdzie będzie można odpocząć pośród relaksującego szumu drzew, śpiewu ptaków i szemrzących strumieni. Liczebność Nottingham określa się na 275 tysięcy mieszkańców, jednak wraz z okolicznymi miejscowościami jest to ponad 600 tysięcy osób. W mieście znajdują się też dwa uniwersytety. Sercem Nottingham jest Old Market Square, dookoła którego znajdują się najważniejsze centra i ulice handlowe, gdzie będzie można również smacznie zjeść w tamtejszych restauracjach oraz napić się wybornego piwa w pubie.

Pogoda w tym regionie Anglii nie odbiega od tej w innych częściach kraju. Zawsze trzeba być przygotowanym na opady deszczu, więc posiadanie parasola jest wskazane. Najwyższe temperatury notuje się w Nottingham w okresie od czerwca do września, kiedy to termometry wskazują na około 20 stopni Celsjusza, ale często zdarzają się również dni z 30-stopniowymi upałami. Jesienie i wiosny są dość chłodne ze średnimi temperaturami rzędu 5 stopni, a zimy są łagodne i słupek rtęci rzadko kiedy spada poniżej zera. Najlepszym okresem będą zatem letnie wakacje, ponieważ wtedy będziemy mogli poświęcić się zwiedzaniu zarówno samego Nottingham, jak i jego okolic.

Początki miasta sięgają I wieku naszej ery, kiedy powstał tam gród warowny. W wieku XI wzniesiono tam zamek, który do dzisiaj stoi na terenie miasta i jest udostępniony dla zwiedzających. Następne lata przyniosły dalszy rozwój miasta, które początkowo związane było z wyrabianiem alabastrowych figur, jednak największą sławę przyniosły Nottingham tamtejsze koronki. Będąc w mieście z pewnością warto zobaczyć zabytkową dzielnicę Lace Market, gdzie mieściły się ich manufaktury. Turystów przyciągają również jaskinie pod miastem, gdzie będzie można również zapoznać się bliżej z jego historią, ponieważ zostały one całkowicie wykute przez mieszkańców miasta, którzy używali ich jako piwnic czy nawet domów.Linki

Tanie loty