Tanie latanie   Loty do Korfu Loty do () w promocyjnej cenie

Informacje: Korfu

Malownicza wyspa na Morzu Jońskim, która jest jednym z bardziej popularnych kierunków wycieczek ludzi z całego świata. Greckie Korfu to ma dla nas wiele interesujących atrakcji, które sprawią, że pobyt na niej z pewnością będzie niezapomniany. Dodatkowo naszemu pobytowi akompaniować będzie wspaniała pogoda oraz malownicze krajobrazy, gdyż samo Korfu słynie z zielonych oliwnych gajów oraz drzew cytrusowych. Ciepłe morskie wody oraz plaże ze złotym piaskiem sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Potwierdzeniem tego jest fakt, że wyspa ta co roku odwiedzana jest przez miliony turystów, którzy, jeżeli choć raz na nią zawitali, prawie zawsze postanawiają tam powrócić.

Korfu ulokowane jest na zachód od Półwyspu Peloponeskiego. Na wyspie mieści się kilka kurortów turystycznych, z których największym i najważniejszym jest miasto o tej samej nazwie. Korfu, które nazywane bywa również Kerkirą, zostało skolonizowane w VIII wieku przed naszą erą przez Koryntczyków. W następnych latach było ono pod panowaniem Rzymian, Bizancjum oraz Turków, co odcisnęło piętno na dzisiejszym wyglądzie tamtejszych miast i miasteczek. Począwszy od wieku XIX wyspa stała się bardzo popularnym miejscem wypoczynkowym wśród Europejczyków. Dzisiaj świadectwem tej popularności Korfu są liczne przepiękne pałace znamienitych rodów, jak na przykład Habsburgów czy dynastii di Savoia. Wyspę tę upodobała sobie szczególnie austriacka cesarzowa Elżbieta, dla której zbudowany został pałac Achillon w Kerkirze.

W miejscowości Korfu oprócz opalania się na piaszczystych wybrzeżach, rejsów statkami wycieczkowymi oraz oddawania się przyjemnościom sportów wodnych, takich jak windsurfing, nurkowanie czy też pływanie w ciepłym morzu, warto również zwiedzić samo miasto, które odznacza się urokliwą architekturą. Jego serce składa się z placów połączonych wąskimi uliczkami, a pod względem architektonicznym można wydzielić tam wiele stylów zabudowań. Najważniejszym zabytkiem jest kościół związanego z Korfu św. Spirydiona. Na wyspie często odwiedzana jest też Lefkkimi, która ulokowana jest w jej południowej części, a także takie kurorty, jak Laipades, Acharavi czy Agios Georgios. Oprócz zwiedzania miast można też poświęcić czas na spacery poza ich murami. Tam będzie można odpocząć w kojącym cieniu zielonych gajów i podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Klimat na wyspie jest śródziemnomorski i nie różni się pod względem temperatur od tych, które można doświadczyć w innych greckich kurortach. Najwyższe temperatury notowane są pełnią lata, czyli w okresie od czerwca do sierpnia, a czasami nawet września, kiedy przekraczają one często 30 stopni Celsjusza. Upały łagodzone są przez lekki wiatr wiejący od morza, zatem nie są one tak bardzo uciążliwe. Wiosna i jesień również są bardzo dobrymi porami na odwiedzenie Korfu, ponieważ temperatura nieco spada, a termometry wskazują wtedy około 20 stopni Celsjusza. Na wyspie nie ma również tak wielu turystów, zatem będzie to najlepszy czas dla tych, którzy nie przepadają za tłumami. Zimy z kolei są łagodne oraz deszczowe.Aktualności

Z WizzAir do Grecji
Ballos_Bay_Kreta To już pewne - WizzAir poleci z Warszawy na dwie greckie wyspy! Połączenia sezonowe rozpoczną się dopiero w czerwcu 2014 roku, ale bilety są JUŻ w sprzedaży.


Wakacyjne czartery last minute od 227 zł!
Plaza_Navagio_Zakynthos Znów prawdziwe last minute na bilety lotnicze! Cypr, Grecja, Turcja, Tunezja i Bułgaria – wszystko poniżej 400 zł, bez ściemy! W cenie bagaż podręczny i rejestrowany oraz ubezpieczenie turystyczne! Najbliższy wylot już 13 czerwca.


Linki

Tanie loty