Tanie latanie   Loty do Cork Promocja lotnicza - CorkWyświetl większą mapę
Ciekawostki:
  • Odległość Katowice - Cork wynosi 1918,07km, co oznacza że 1km kosztuje 0,07zł.
  • Kurs waluty: 1 EUR = 4.45 PLN
Tanie loty Cork (Irlandia) od 129 zł

Linie lotnicze: Wizzair
Przylot do: Cork
Wylot z: Katowice

Termin wykupu biletu lotniczego: od: 2015-01-03, do: 2015-02-28
Termin wylotu: od: 2015-02-01, do: 2015-06-15
Dodatkowe informacje: Cena wraz z opłatami lotniskowymi i podatkami. Cena nie zawiera opłaty transakcyjnej. Do ceny może zostać dodana opłata za bagaż główny. Taryfa obowiązuje na przelot w jedną stronę. Z powodu zmiany kursów walut cena może ulec zmianie. Promocja może nie obowiązywać w okresie świątecznym. Ilość miejsc w promocji jest ograniczona.

Szczegóły promocji lotniczej tel. 801 000 556 lub +48 32 728 30 97


Loty do Cork (Irlandia) w promocyjnej cenie

 
Loty do Cork z Wrocławia
od 89zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

 
Loty do Cork z Wrocławia
od 89zł
Wykup: 2015-01-03 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-01 - 2015-06-15
Linie lotnicze Wizzair
Wizzair

Informacje: Cork

Cork

Drugie co do wielkości miasto w Irlandii, które przyciąga swoimi niezwykłymi zabudowaniami oraz unikalną irlandzką atmosferą turystów ze wszystkich stron świata. W Cork będziemy mogli mile spędzić czas, zarówno spacerując po historycznym centrum, jak i zasmakujemy tamtejszej kuchni i przede wszystkim spróbujemy wybornego piwa w tradycyjnych irlandzkich pubach. Także okolice tej miejscowości zapraszają nas niezwykłymi widokami, więc z pewnością będzie to strzał w dziesiątkę, jeżeli naszym celem jest poznanie kultury, historii i tradycji Irlandii. W pobliżu miasta znajduje się również międzynarodowy port lotniczy, więc podróż do niego będzie szybka i wygodna.

Cork położone jest w południowej części Irlandii i jest największym miastem prowincji Munster. Miejscowość ta liczy sobie przeszło 123 tysiące osób. Przepływa przez nie rzeka Lee, która uchodzi tam do Morza Celtyckiego. Okolice miasta obfitują w niezwykłe krajobrazy, więc będziemy mogli również postawić na aktywną turystykę, ponieważ tamtejsze rozległe równiny i klify zadziwiają każdego. Cork jest również ważnym miastem akademickim, gdzie mieści się kilka wyższych uczelni. Jest to także jedno z większych ośrodków przemysłowych. Swoje siedziby mają tam firmy farmaceutyczne, jak na przykład Pfizer, oraz informatyczne: Apple, IBM, Motorola, a także największy sklep internetowy Amazon. W Cork co roku odbywają się liczne festiwale, jak na przykład Cork International Choral Festival czy Cork Film Festival, a samo miasto kilka lat temu cieszyło się mianem Europejskiej Stolicy Kultury.

Klimat w Cork jest charakterystyczny również dla innych irlandzkich oraz brytyjskich miast. Najwyższe temperatury notowane są w okresie od czerwca do września, kiedy słupek rtęci wskazuje na około 20-25 stopni Celsjusza. Wiosny i jesienie są nieco chłodniejsze, ale temperatury również są przyjemne, ponieważ oscylują wokół 10 stopni. Zimy z kolei są łagodne i rzadko kiedy pojawia się tam śnieg, ale zdarzają się rekordowo duże opady deszczu, który zresztą przez cały rok jest dość powszechny, więc warto zaopatrzyć się w parasol. Najlepszym czasem na wyjazd do Cork będzie zatem okres letnich wakacji, kiedy w pełni będzie można doświadczyć atmosfery miasta i zwiedzić wszystkie jego najważniejsze zabytki.

W VI wieku pojawił się na terenach dzisiejszego miasta klasztor, na którego miejscu stoi dzisiaj monumentalna katedra św. Findbara, która jest też symbolem Cork. Swoje początki ma ona w okresie średniowiecznym, jednak w XIX wieku dokonano jej renowacji w związku z uszkodzeniami powstałymi w czasie oblężenia miasta. W tym wiekach średnich miasto również dynamicznie się rozwijało i przyciągało coraz większą liczbę osób. W czasie irlandzkiej wojny o niepodległość Cork było też ważnym punktem oporu. Będąc w mieście, należy również oprócz katedry św. Findbara zobaczyć neogotycką katedra Najświętszej Maryi Panny i Świętej Anny. Najstarszym zabudowaniem w mieście jest wieża Red Abbey, a często odwiedzana jest również wieża Shandon z rzeźbą łososia na szczycie.