Błąd. Serwer odpowiada: Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation '=' Tanie loty do Katanii od 850 PLN• Loty z Warszawy.


 


 Tanie latanie   Loty do Katania Loty do Katanii (Włochy) w promocyjnej cenie

 
Loty do Katanii z Warszawy
od 850zł
Wykup: 2015-02-09 - 2015-02-28
Wylot: 2015-02-09 - 2015-07-31
Linie lotnicze Alitalia
Alitalia

Informacje: Katania

Katania jest włoskim miastem, które ulokowane jest na wschodnim wybrzeżu Sycylii u podnóża nadal czynnego największego w Europie wulkanu Etna. To drugie co do wielkości miasto na tej wyspie, którego liczba mieszkańców przekracza milion. Jest to także bardzo ważny ośrodek transportowy, biznesowy i handlowy, a także miasto uniwersyteckie, które cały czas dynamicznie się rozwija i nie zasypia nawet nocą. Katania jest znana głównie ze swojej unikalnej barokowej architektury, która spowodowała, że historyczne śródmieście jest wpisane na listę zabytków. Po erupcji Etny w XVII wieku miasto zostało odbudowane podobnie jak inne miejscowości na Sycylii. Do Katanii można dostać się bardzo łatwo, ponieważ niedaleko znajduje się międzynarodowy port lotniczy, dlatego wycieczka w ten region będzie również niezwykle wygodna.

Jednocześnie korzystne i niekorzystne położenie Katanii było źródłem zarówno jej wspaniałego rozkwitu, jak i upadków po wybuchu wulkanu. Dzięki urodzajnym glebom, które otaczają wzniesienie Etny, możliwe jest tam uprawianie wielu roślin, szczególnie winorośli, z których słynie ten region. Klimat w tej części Włoch jest bardzo ciepły i zachęca turystów do odwiedzin. Latem temperatury sięgają często 30 stopni Celsjusza, a zimy są łagodne i słupek rtęci spada wtedy do około 10 stopni. Do Katanii można zatem udać się o każdej porze roku, ale trzeba pamiętać, że w sezonie wakacyjnym przyjeżdża tam dużo osób, zatem gdy nie zależy nam na tłumach, to wtedy warto wybrać miesiące wiosenne lub jesienne, a z pewnością również komfortowo zwiedzimy wszystkie zabytki i poznamy miasto i jego okolice.

Historia Katanii sięga VIII wieku przed naszą erą, kiedy miasto to zostało zasiedlone przez Greków. W czasie wojen punickich dostała się pod panowanie Imperium Rzymskiego, następnie przechodziła do rąk Wandalów, Arabów, Królestwa Aragonii, a także Hiszpanów, aby w XIX wieku stać się miastem należącym do Włochów. Poszczególne wieki były również okresem aktywności Etny, która pustoszyła część Katanii, powodując ewakuację mieszkańców. Wszystkie te czynniki sprawiły, że dzisiaj miasto to może pochwalić się niezwykłą architekturą oraz bogatymi dziejami, co także przyciąga tych, którzy zainteresowani są poznaniem jego specyfiki, a także włoskiego stylu życia, wspaniałej kuchni, którą serwują lokalne restauracje, oraz pysznej kawy, której można napić się w przydrożnych kawiarenkach.

Gdy jesteśmy zainteresowani zwiedzaniem, wtedy koniecznie trzeba zacząć od historycznego centrum. W barokowej dzielnicy Piazza del Duomo znajduje się fontanna „u Liotru” z rzeźbą słonia, który jest także symbolem miasta. Niedaleko znajduje się monumentalna i dopracowana w każdym zdobniczym detalu katedra, której początki sięgają XI wieku, ale została ona przebudowana po kataklizmie w wieku XVII. Oprócz tego na terenie miasta znajdują się ruiny antycznego teatru, Odeonu, akweduktów, rzymskiego amfiteatru i forum, a także term. Największą atrakcją są jednak liczne barokowe budynki, które składają się na unikalny charakter tego włoskiego miasta.