Tanie latanie   Loty do Grenoble Loty do () w promocyjnej cenie

Informacje: Grenoble

Grenoble

Jedno z większych miast Francji, które co roku przyciąga miliony turystów chcących zaznajomić się z jego niezwykłymi dziejami oraz architekturą. Grenoble to jednak nie tylko same zabytki, które z pewnością świadczą o popularności tej miejscowości, ale również jest to duże miasto studenckie, gdzie mieści się kilka szkół wyższych. Jest to też raj dla miłośników sportów zimowych, ponieważ unikalna lokalizacja Grenoble sprawia, że można tam zimą oddać się szaleństwom na białym puchu. Jeżeli zatem zależy nam na bliższym zapoznaniu się z Francją, to miejscowość ta z pewnością będzie dobrym wyborem, ponieważ miło spędzimy tam swój wolny czas, a także przywieziemy same niezwykłe wspomnienia. Położony niedaleko miasta port lotniczy sprawi, że podróż tam będzie szybka i wygodna.

Grenoble ulokowane jest w południowo-wschodniej części Francji w regionie Rodan-Alpy. Przez miasto przepływają dwie rzeki - Drac oraz Izera, a niedaleko wznoszące się góry stanowią o zapierających dech w piersiach widokach. Często o mieście mówi się również jako o stolicy Alp, a także odbyły się tam w 1968 roku Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Jednak także i poza sezonem zimowym można tam znaleźć dla siebie interesujące atrakcje turystyczne. Samo Grenoble jest niezbyt dużym miastem, które liczy sobie ponad 160 tysięcy osób, z czego około 60 tysięcy do studenci. Miasto to może pochwalić się również antycznym rodowodem, ponieważ około I wieku przed naszą erą została założona tam przez Rzymian osada. Jeżeli przejdziemy się ulicami Grenoble, to zobaczymy stare ruiny murów miejskich z tamtego okresu. W późniejszych wiekach zbudowano tam kościół i miejscowość ta stała się diecezją, a następnie jej strategiczne położenie sprawiło, że często stacjonowały tam wojska. W mieście rezydowali również francuscy władcy, określani mianem Delfinów, więc będzie można zobaczyć tam także interesujące zabytki dokumentujące całą historię Grenoble.

Na wzgórzu nad miastem znajduje się ufortyfikowana twierdza zwana Bastylią. Można dostać się tam wygodnie specjalną kolejką linową, ale prowadzi tam również zwykła droga, w trakcie przemierzania której będzie można również podziwiać niezwykłe krajobrazy, które tworzą Alpy. W samym Grenoble warto przeznaczyć czas na zobaczenie siedziby Delfinatu - pałacu i parlamentu, a także pięknych Jardin des Dauphins, czyli Ogrodów Delfinów. Przechadzając się historycznymi uliczkami, będziemy mogli również podziwiać zabytkowe kamienice oraz bogato zdobione kościoły. Z kolei w tamtejszych restauracjach możemy spróbować specjałów francuskiej kuchni, a także zabawimy się w klubach i dyskotekach.

Pogoda w tej części Francji jest dość zróżnicowana w ciągu roku. Zimy, kiedy to przyjeżdżają tam wielbiciele sportów zimowych, odznaczają się niskimi temperaturami, z trzaskającym mrozem i padającym śniegiem. Lata z kolei są upojnie ciepłe, a temperatury rzadko kiedy spadają wówczas poniżej 25 stopni Celsjusza. Wiosną oraz jesienią również można miło spędzić tam czas, dlatego też właściwie przez cały rok Grenoble przyciąga turystów.Linki

Tanie loty