Tanie latanie   Loty do Oslo   Shopping - zakupy Oslo 



Loty do () w promocyjnej cenie

Shopping - zakupy Oslo

Norweskie sklepy od poniedziałku do piątku otwierane są zwykle o godzinie 9:00, a zamykane około 16:00/17:00, natomiast w soboty pracują często do 18:00/20:00. W niedziele zakupy zrobić można w godzinach 9:00-13:00/15:00. Oczywiście w samym Oslo znaleźć można mnóstwo sklepów czynnych dłużej, a także wiele całodobowych.

Warto wiedzieć, że w Norwegii nałożono ograniczenia na alkohole o wyższym stężeniu. Napoje alkoholowe powyżej 3,5% zakupić można jedynie w specjalnych sklepach, szczególnie w większych miejscowościach.

Pod względem cenowym, Norwegia jest niezwykle drogim krajem. Obecnie wyprzedza ją jedynie Paryż, Kopenhaga i Tokio, choć jeszcze w 2009 roku Norwegia zajęła pod tym względem pierwsze miejsce na świecie.

Na zakupowe szaleństwa mogą więc pozwolić sobie tutaj jedynie najzamożniejsi, a i tak tamtejsze sklepy mogą ich rozczarować swoim brakiem zróżnicowania i raczej wąską ofertą.

Dużym powodzeniem cieszą się jednak produkty, które dostać można jedynie na terenie tego kraju, jak chociażby miejscowe wyroby spożywcze. Jest nim np. brunost, czyli słodkawy i łagodny kozi ser o brązowej barwie. Za kostkę zapłacić trzeba około 40 NOK. Przyjezdni przywożą też sobie chętnie norweski miód i dżem z moroszki. Popularne wśród kupujących zza norweskiej granicy są również odmiany malin, które nie są dostępne w naszym kraju. Za półlitrowy słoik moltesyltetřy zapłaci się około 45 NOK.

Typową pamiątką przywożoną z Oslo są też tradycyjne swetry wykonane z najlepszej norweskiej wełny (cena to około 1000 NOK).

Polecane sklepy z pamiątkami to np. Husfliden mieszczący się przy Rosenkranz gate 19, Heimen Husflid mający swoją siedzibę przy Rosenkrantz gate 8 oraz Norway Shop przy Fridtjof Nansens plass 2.

Najbardziej popularne centra handlowe w Oslo to Oslo City Shopping Centre znajdujące się przy Stenersgata 1, Steen & Strøm Magasin, które mieści się przy Nedre Slottsgate 8, Byporten Shopping przy Jernbanetoget 6. Podobne sklepy znaleźć można w centrum stolicy, przy Karl Johans Gate.

Ulice Frogner i Bygdøy to chyba najbardziej snobistyczne miejsca w mieście. Kupić tam można produkty z najwyższej półki, ale i po najwyższych cenach.

Wyroby młodych norweskich projektantów znaleźć można przy ulicy Grünerløkka. Znajdują się tam też sklepy z płytami, ciekawą biżuterią oraz wiele antykwariatów.

Tradycyjne wyroby rękodzielnicze dostać można na jarmarku odbywającym się w targowych halach Basarhallene na tyłach Katedry.

Najlepsze świeże warzywa i owoce, a także egzotyczne stroje i biżuterię oraz wyroby artystyczne zakupić można na w sklepach imigrantów, czyli na takich ulicach jak Grønlandsleiret i Smalgangen.