Tanie latanie   Loty do Madryt   Shopping - zakupy Madryt Loty do () w promocyjnej cenie

Shopping - zakupy Madryt

W Madrycie trafimy na mnóstwo sklepów wartych odwiedzenia. Miłośnicy zakupów na pewno nie wyjadą stąd zawiedzeni.

Największe i najchętniej odwiedzane przez klientów domy towarowe to m.in. El Corte Inglés. Największą ich ilość znajdziemy na Gran Vía oraz w rejon Puerta del Sol.

Z kolei stacja metra Bairo de Pilar - Madrid 2 oraz Núnez de Bilboa - ABC przy Paseo de la Castellana 34 to miejsca gdzie znajduje się kilka hipermarketów oferujących najszerszy wybór towarów.

Produkty spożywcze najlepiej jest kupować na targach. Jedne z najchętniej odwiedzanych mercados del barrio to na przykład te usytuowane najbliżej centrum, przy Plaza San Miguel, Plaza Mostenes i ulicy Barceló.

W Madrycie odwiedzić można wiele ekskluzywnych perfumerii. Do tych naprawdę dobrych należy chociażby Álvarez Gómez mieszcząca się przy ulicy Serrano, nieopodal stacji metra Opera.

Modne oraz dobrej jakości obuwie od krajowych projektantów zakupić można w sklepach Glam (Fuencaral 35) i w Excrupulus Net (w pobliżu stacji metra Chueca).

Eleganckie butiki to chociażby Sybilla niedaleko stacji metra Retiro oraz Ekseption mieszczący się przy stacji Veláquez.

Ubrania bardziej na luzie, w nowoczesnym, ale nadal włączającym tradycję hiszpańskim stylu dostać można w Adolfo Domínguez (sklep mieszczący się przy ul. Serrano 96) oraz w wielu butikach znajdujących się przy takich ulicach jak de Goya, de Velázquez czy wspomniana już wcześniej de Serrano.

Jeśli chodzi o tradycyjne hiszpańskie pamiątki, to z Madrytu nie powinno wyjechać się bez butelki wina dla siebie lub przyjaciół, która przypomni chwile spędzone w tym gorącym, słonecznym kraju. W tym celu warto udać się do Baco - La Boutique del Vino. Sklepy te są zaopatrzone w ogromne ilości doskonałej jakości hiszpańskiego wina, a znaleźć je można przy San Bernardo 117 oraz przy Luchana 28. Znane wiśniowe wino kupić można np. w Mariano Aguado przy Echegaray 19.

Turyści chętnie przywożą sobie z Hiszpanii także charakterystyczne dla tego kraju instrumenty muzyczne oraz stroje do flamenco. Gitary kupić można w sklepach muzycznych Conde Hermanos (np. przy Feliipe II 2), a sprzęt muzyczny oraz do tańca w sklepie El Flamenco Vive (mieszczącym się przy Calle de la Union 4).

Po antyki i wyroby rzemieślnicze warto wybrać się do centrum handlowego Puerta de Toledo. Bardzo popularne wśród turystów są również sklepy proponujące „wszystko za sto pesetów” (Todo a Cien Pesetas). Bez trudu odszukać je można przy głównych handlowych ulicach w mieście.

Oryginalne i dużo lepszej jakości, choć i droższe pamiątki oferuje sklep El Arco de los Cuchilleros (Plaza Mayor 9). Wybór towarów jest naprawdę szeroki – od biżuterii, przez tradycyjne pamiątki, najlepsze wyroby ceramiczne po te wykonane z wysokiej jakości skóry Oviedo.

Nie należy również zapominać o wielu sklepach z pamiątkami dla kibiców klubu piłkarskiego Real Madryt. Przeciwników, a fanów FC Barcelony czeka długa wyprawa do tego miasta oddalonego o około 600 km od stolicy.