Tanie latanie   Loty do Helsinki   Shopping - zakupy Helsinki Loty do () w promocyjnej cenie

Shopping - zakupy Helsinki

Większość fińskich sklepów pracuje w godzinach od 9:00 do 21:00 w dni powszednie oraz od 9:00 do 18:00 w soboty. W niedziele działają z reguły tylko mniejsze punkty handlowe, które są czynne w godzinach 12:00 – 18:00 lub 21:00, ale w okresie letnim oraz świątecznym niemalże wszystkie sklepy pracują w niedziele.

W samych Helsinkach wiele sklepów działa dłużej (lub nawet całą dobę), także w weekendy.

Banki funkcjonują wyłącznie w dni robocze od 9:00 do 16:00.

Usytuowanie miasta tuż przy basenie Morza Bałtyckiego czyni zeń doskonałe miejsce do kupowania wyśmienitych świeżych ryb oraz owoców morza. W Helsinkach znajduje się wiele targowisk i bazarów, gdzie można dostać naprawdę świetne ryby. Przykładem może być duże nadbrzeżne targowisko, które sprzedaje także wyroby rzemieślnicze. Wiele miejskich bazarów oferuje niemalże wszystko, co można kupić. Poza produktami spożywczymi dostać tam można futra z norek, antyki, książki, biżuterię, pamiątki, meble czy odzież, nawet tę najbardziej ekskluzywną.

Warto wybrać się do najstarszego i jednego z najbardziej eleganckich domów towarowych w mieście – Stockmann. Oferuje on wiele ekskluzywnych towarów. Nieopodal znajduje się także dom towarowy Forum, który w podziemiach ma supermarket, a na piętrach wiele restauracji, kawiarni i butików.

Należy jednak liczyć się z dość wysokimi cenami za wszelkie towary i usługi – Helsinki uchodzą za jedno z najdroższych miast na Starym Kontynencie.