Tanie latanie   Loty do Budapeszt   Shopping - zakupy Budapeszt Loty do () w promocyjnej cenie

Shopping - zakupy Budapeszt

W Budapeszcie znaleźć można naprawdę niesamowitą ilość targowisk, budek z pamiątkami, straganów, sklepów i sklepików, a także typowych domów i galerii handlowych.

Sklepy znajdują się dosłownie wszędzie, nawet na przydomowych podwórkach. Co więcej, ceny nie są wygórowane (podobne do polskich) i z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, począwszy od pamiątek, a skończywszy na najbardziej wyszukanych towarach.

Najbardziej popularne targowiska to Centralna Hala Targowa mieszcząca się przy Peszt IX, Vámház krt 1-3., Targ na tyłach domu handlowego Mammut przy Budapeszt II, Lövőház u. 2-6, Ecseri znajdujący się przy Budapeszt, XIX, Nagykörősi út 156 oraz Petőfi Csarnok, który znaleźć można przy Budapeszt, XIV, Zichy Mihály út. 14.

Jeśli chodzi o typowe pamiątki z Węgier, to na pewno warto zaopatrzyć się w tutejsze wino. Polecane sklepy z tym tradycyjnym trunkiem to np. Budapesti Bortársaság - Budapeszteńskie Stowarzyszenie Win przy 1055 Budapeszt, Batthyány utca 59 (w soboty między 14.00 i 17.00 sklep oferuje bezpłatną degustację win), Magyar Borok Háza - Dom Win Węgierskich mieszczący się przy Budapeszt, Szentháromság tér 6. oraz Boutique des Vins, który znajduje się przy 1051 Budapeszt, József Attila utca 12.

Zakupy w większości sklepów spożywczych oraz w wielu centrach handlowych zrobić można w tygodniu w godzinach 7:00-19:00, natomiast w soboty pracują one w godzinach 7:00-13:00. W niedziele otwarte są właściwie tylko niektóre centra handlowe (do godz.14:00). Oczywiście w tak dużym mieście jak stolica Węgier znaleźć też można wiele sklepów działających dłużej, a nawet przez większość lub całą dobę, szczególnie spożywcze sklepy w centrum stolicy. Reszta punktów handlowych działa od poniedziałku do środy w godzinach 10:00-18:00, w czwartki od 10:00 do 19:00, w piątki 10:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 9:00-13:00.Aktualności

Coraz ciekawiej... Wizzair poleci do Istambułu
Błękitny Meczet Izrael, Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, a teraz także Turcja – Wizzair od sierpnia będzie latał z Budapesztu do Istambułu. Bilety są już w sprzedaży, ceny od 307 zł zł za bilety w dwie strony!