Tanie latanie   Loty Praga   Lotnisko Praga-Ruzyně   Położenie Lotniska Praga Ruzyně  Położenie Lotniska Praga Ruzyně
Samochodem

W niewielkiej odległości od lotniska przebiega autostrada A7 prowadząca w kierunku północnym m.in. do Berlina.

Za pośrednictwem naszej wyszukiwarki, skorzystać można z usług firm zajmujących się wynajmem samochodów i z lotniska wyjechać już wypożyczonym autem.

Na terenie lotniska znajdują się postoje następujących firm taksówkarskich: Airport Cars, AAA Radiotaxi, Cedaz. Należy pamiętać, żeby korzystać z usług tylko licencjonowanych przewoźników. Czas przejazdu do centrum Pragi to około 25-30 minut. Za taki kurs zapłacić trzeba od 400 do 600 CZK, w zależności od firmy, którą wybierzemy.

Autobusem

Szybki przejazd do miasta zapewnia transport publiczny. Linią nr 100 i 119 dojechać można do centrum oraz do najbliższej linii metra (linia A i B). Podstawowa cena biletu na kurs autobusem do Pragi to 26,00 CZK (kurs na wrzesień 2011r. to 1CZK=0.17zł). Za bilet zakupiony u kierowcy zapłacić trzeba 30 CZK.

Linia nr 119 kursuje na trasie Port Lotniczy – Dejvice. Aby dotrzeć do centrum Pragi, należy przesiąść się później w metro (linia A, zielona) lub tramwaj.

Autobus linii nr 100 zawiezie nas z lotniska do Zlicin, Następnie czeka nas przesiadka do metra(linia B, żółta).

Pojazd oznaczony jako AE kursuje kursuje trasą lotnisko - dworzec kolejowy Praha Holesovice.

Na każdy rodzaj transportu publicznego obowiązuje ten sam rodzaj biletu. Na autobus linii AE należy wykupić u kierowcy bilet specjalny za około 45 CZK.

Czas przejazdu do centrum czeskiej stolicy zajmuje zwykle od 20 do 40 minut.

Autobusy kursują z dużą częstotliwością.


Linki

O Praga-Ruzyně
Praga-Ruzyně

Kurs waluty:

10 CZK = 1.7 PLN