Tanie latanie   Loty Tbilisi   Lotnisko Tbilisi   Położenie lotniska Tbilisi Położenie lotniska Tbilisi
Dojazd do lotniska w Tbilisi samochodem

Port lotniczy Tbilisi oddalony jest od stolicy o około 17 km w kierunku wschodnim. Lotnisko wybudowane zostało w miejscowości o nazwie Tiflis.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Dla podróżnych lądujących w porcie lotniczym obsługującym Tbilisi przygotowano także taksówki. W pobliżu wyjścia z hali przylotów oraz odlotów znajduje się postój tych pojazdów. Przy lotnisku funkcjonuje kilka korporacji, które oferują transport do okolicznych miejscowości, przede wszystkim stolicy kraju. Należy zawsze korzystać z usług licencjonowanych przewoźników oraz upewnić się, że taksometr został włączony. Taksówkę można także zamówić dzwoniąc pod nr tel.: +995 32 78 78 78. Orientacyjny czas podróży do centrum Tbilisi wynosi około 20-30 minut, a koszt takiego przejazdu to około 20 GEL*. Taksówki dostępne są całodobowo.

Dojazd do lotniska w Tbilisi autobusem

Transport publiczny zapewniają autobusy. Stolica Gruzji oraz port lotniczy połączone są ze sobą linią autobusową nr 37. Pojazdy te kursują w godzinach od 7:00 do 19:30. Bilet na przejazd z lotniska do centrum Tbilisi kosztuje 0,50 GEL.

Wiele biur podróży oraz hoteli oferuje swoim klientom przewozy do i z lotniska shuttle busami, dlatego dobrze jest się zorientować wcześniej czy hotel, w którym zarezerwowaliśmy nocleg, przygotował taką opcję dla swoich gości.

Dojazd do lotniska w Tbilisi pociągiem

Chcąc dostać się z lotniska Tbilisi do miasta, któremu zawdzięcza swą nazwę, od stycznia 2008 roku istnieje także możliwość skorzystania z linii kolejowych łączących port z gruzińskimi miejscowościami. Jest to najszybsza oraz najtańsza forma transportu z lotniska do centrum miasta.

Stacja znajduje się 70 metrów od terminala pasażerskiego. Pociągi kursują sześć razy w ciągu doby: z lotniska odjeżdżają one o 0:30, 4:30, 8:00, 10:30, 17:00 oraz 20:00, natomiast z dworca w Tbilisi do portu lotniczego odjeżdżają o 1:45, 5:45, 9:00, 11:45, 18:15 i 21:25. Kurs taki trwa około 20 minut, a bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 0,50 GEL.

*wszystkie ceny z 2012r.


Linki

O Tbilisi
Tbilisi

Kurs waluty:

1 GEL = 1.22 PLN