Tanie latanie   Loty Wiedeń   Lotnisko Vienna   Położenie lotniska Vienna Położenie lotniska Vienna
Samochodem

Bezpośredni przy lotnisku przebiega autostrada A4, prowadzi do niego także droga krajowa B9.

Korzystając z naszej strony, możecie Państwo wynająć samochód prosto z lotniska.

Podróż taksówką do centrum Wiednia zajmie około 20 minut. Postój taksówek oraz prywatnych minibusów znajduje się przed wyjściem z terminala.

Autobusem

Możliwe jest skorzystanie ze specjalnych autobusów, które łączą lotnisko z dworcem Wien Sud oraz Wien West, a także z UNO City. Do centrum miasta co pół godziny odjeżdżają autobusy Viena Airport Lines. Autobusy, które obsługują lotnisko to linie miejskie oraz regionalne, które dowożą pasażerów w odleglejsze części Austrii. Z portu lotniczego Wiedeń-Schwechat kursują także autobusy do Bratysławy, do Czech i na Węgry.

Pociągiem

Bezpośrednio z lotniska do dworca kolejowego Wien-Mitte jeździ szybka kolej CAT (City Airport Train). Czas przejazdu do Wiednia wynosi około 15 minut, a koszt przejazdu w jedną stronę wyniesie 9 euro (kupując bilet w obie strony zapłacimy 16 euro). Dzieci do 14. roku życia podróżują bezpłatnie. Pociągi z lotniska kursują co pół godziny od 6:05 do 23:35. Sporo tańszym rozwiązaniem jest jednak linia S7 kolei podmiejskiej S-Bahn. Koszt biletu w jedną stronę to 3,60 euro. Bilet całodobowy kupić można za 5,70 euro. Podróż do centrum miasta zajmuje około 30 minut, a pociągi odjeżdżają co kilka minut.


Linki

O Vienna
Vienna

Kurs waluty:

1 EUR = 4.26 PLN