Tanie latanie   Loty Berlin   Lotnisko Tegel   Położenie lotniska Tegel Położenie lotniska Tegel
Samochodem

Port lotniczy Berlin Tagel jest dość dobrze położony, dzięki czemu komunikacja pomiędzy nim a stolicą odbywa się bardzo płynnie. Port leży przy autostradzie A111 łączącej ze sobą dwie obwodnice Berlina (A10 i A110) – zewnętrzną i wewnętrzną. Do portu dość łatwo jest dotrzeć samochodem.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Z lotniska wyjechać można także taksówką. Postoje taxi znajdują się w okolicy przystanków autobusowych, przed terminalami. Kurs do centrum miasta trwa około 15 – 20 minut i kosztuje średnio 15 euro.

Autobusem

Autobusy, których z lotniska odjeżdża naprawdę bardzo dużo, kursują z częstotliwością co 10-15 minut. Przystanki autobusowe znajdują się przed terminalami.

Za najtańszy jednorazowy bilet (2-godzinny) na strefę ABC zapłacić trzeba 2,80 euro. Dobrym rozwiązaniem dla osób przewidujących częstsze korzystanie z usług berlińskiego transportu miejskiego jest wykupienie karty Welcome Card. Jest to bilet ważny 72 godziny od momentu skasowania. Obowiązuje we wszystkich publicznych środkach transportu, we wszystkich strefach miasta. Zapłacić za niego trzeba 21 euro i w ramach karty podróżować może z jej posiadaczem troje dzieci do lat 14. Bilet jest równocześnie upoważnieniem do 50%-owej zniżki w wielu muzeach.

W około 20-30 minut (czas przejazdu uzależniony jest od ruchu na ulicach Berlina, który w ciągu dnia niestety jest bardzo zakorkowany) dojechać można do centrum niemieckiej stolicy. Autobus oznaczony jako TLX kursuje trasą: Lotnisko Tegel - Beusselstrasse (punkt przesiadki do S41 ,S42, S45, S46, S47) - Turmstrasse (punkt przesiadki do U9) - Unter den Linden (punkt przesiadki do S1, S2, S25) - Alexanderplatz (punkt przesiadki kolejowej oraz S5, S7, S75, S9, U2, U5, U8) – Prenzlauerberg.

Do centrum dojechać można także liniami autobusowymi Jet Express Bus nr 128, 109 i X9.


Linki

O Tegel
Tegel

Kurs waluty:

1 EUR = 4.47 PLN