Tanie latanie   Loty Split   Lotnisko Split   Położenie lotniska Split Położenie lotniska Split
Samochodem

Lotnisko leży przy drodze ekspresowej prowadzącej w stronę Rijeki. Droga nr 8, czyli tzw. magistrala adriatycka łączy Zadar z Dubrownikiem. Sam port lotniczy usytuowany jest w miejscowości Kasztela (Kastel). Mieści się 25 km od Splitu i 6 km od Trogiru. Jest dość dogodnie skomunikowane ze Splitem i całą Dalmacją. Przejechanie drogi do Splitu zajmuje od 25 do 40 minut, w zależności od natężenia ruchu na drogach.

Wynajęcie samochodu znacznie ułatwi nasza wyszukiwarka, dzięki której można skorzystać z oferty wypożyczalni samochodowych i zarezerwować auto, którym wyjedzie się prosto z lotniska.

Do pobliskich miejscowości dojechać można także korzystając z usług firm taksówkarskich. Ich postój znajduje się w pobliżu wyjścia z terminala. Pojazdy są 4- lub 9-osobowe. Cenę za kurs ustala się indywidualnie i uzależniona jest ona nie tylko od pory dnia i długości trasy, ale i od ilości pasażerów. Za kurs do Splitu zapłacić trzeba około 250 kun chorwackich (czyli około 35 euro), jednak zawsze warto się targować, ponieważ cenę ustala taksówkarz.

Autobusem

Port Lotniczy Split posiada dobre połączenia ze Splitem i całą Dalmacją. Codziennie pomiędzy lotniskiem a miejscowościami, w pobliżu których jest położone, kursuje kilkadziesiąt autobusów. Odjeżdżają średnio co 20 minut. Z przystanku, który znajduje się przed terminalem w okolice portu promowego i dworca autobusowego przy pałacu Dioklecjana kursują autokary prywatnego przewoźnika. Bilet na taki przejazd kosztuje około 30 kun chorwackich. Rozkład jazdy autokarów dopasowany jest do rozkładu lotów odbywających się z i na lotnisko. Z centrum Splitu do portu lotniczego pojazdy odjeżdżają na 90 minut przed odlotami, co 20-30 minut.

Innym rozwiązaniem jest linia 37, która kursuje na trasie Trogir-Split. Przystanek autobusowy znajduje się około 50 metrów od lotniska (aby na niego trafić, należy przejść przez parking). Autobusy kursują co 20 minut. Za przejazd do Splitu zapłacimy 15 kun, a bilet do Trogiru kosztuje 11 kun. Kurs do Splitu trwa około 1 godziny.


Linki

O Split
Split

Kurs waluty:

10 HRK = 5.9 PLN