Tanie latanie   Loty Pekin   Lotnisko Pekin   Położenie lotniska Pekin Położenie lotniska Pekin
Samochodem

Port lotniczy połączony jest z czterema płatnymi drogami ekspresowymi, dzięki którym skraca się podróż autobusami, taksówkami czy samochodami pomiędzy portem a Pekinem. Dwie z nich stanowią połączenie dla lotniska i północno-wschodnich części miasta. Pozostałe łączą port z autostradami znajdującymi się w pobliżu.

Poniżej znajduje się dokładny opis dróg przebiegających przy lotnisku:

 • Airport Expressway to płatna droga biegnąca od północno-wschodniej Trzeciej Obwodnicy w Sanyuanqiao bezpośrednio do Terminali 1 i 2. Ma ona długość około 20 km. Airport Expressway wybudowano w latach 90. XX wieku i służył jako główne połączenie drogowe z miastem.
 • 2nd Airport Expressway została otwarta w 2008 roku. Jest to płatna droga, która biegnie na wschód od Yaojiayuan Lu do wschodniej Piątej Obwodnicy i następnie na północ do Terminalu 3. Jej długość to 15,6 km.
 • Northern Airport Line otworzono w 2006 roku. Droga jest płatna i biegnie na wschód od Jingcheng Expressway do Terminali 1 i 2. Ma ona długość 11,3 km.
 • drogę Southern Airport Line oddano do użytku w 2008 roku. Jest ona płatną autostradą, która przebiega równolegle na południe od Northern Airport Line z Jingcheng Expressway do szóstej wschodniej obwodnicy w Litian Bridge. Southern Airport Line przecina Airport Expressway i 2nd Airport Expressway oraz pozwala dojechać do Terminali 1, 2 i 3.

Wszystkie drogi są bardzo dobrze oznakowane i nowoczesne. Podróż do Pekinu zajmuje zwykle od 30 do 45 minut, w zależności od natężenia ruchu.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i zarezerwować auto, którym wyjedzie się z lotniska. Należy jednak wiedzieć, że wypożyczalnie udostępniają samochody tylko z kierowcą, ponieważ jazda samochodem w Chinach wymaga posiadania chińskiego prawa jazdy.

Do dyspozycji pasażerów są także taksówki z licencjonowanych firm działających przy lotnisku. Ich postoje znajdują się przy terminalach (przy terminalu 1 przed wejściem nr 3-5, przy terminalu 2 przed wejściem nr 3-7). Za kurs do Pekinu zapłaci się od 100 do 200 CNY*, w zależności od długości trasy. Do ceny przejazdu doliczane są wszystkie opłaty za korzystanie z płatnych dróg oraz mostów. Dolicza się także dodatkowe opłaty, np. gdy prędkość, z jaką porusza się taksówka spada do 12 km/h, co 5 minut do rachunku dodawana jest stawka za 1 km. Minimalna opłata za kurs to 10 RMB za pierwsze 3 km, a później 2 RMB za 1 km. W godzinach od 23:00 do 6:00 stawki te wynoszą odpowiednio 11 RMB za początkowe 3 km i 20% więcej za opłatę za każdy kolejny 1 km.

Autobusem

Jak na większości chińskich lotnisk, tak i na pekińskim system komunikacyjny jest wręcz doskonały. Pasażerowie mają do dyspozycji wiele możliwości podróży do i z portu lotniczego. Jedną z nich są autobusy. Z pekińskiego portu lotniczego sześcioma liniami autobusowymi dostać się można do wielu punktów w Pekinie, m.in. do Xidan, Fangzhuang, na dworzec kolejowy, Zhongguancun i Nanyuan. Cena biletu to około 16 CNY.

Sprzed terminali lotniska odchodzą autobusy kursujące pomiędzy portem a Pekinem, ale nie tylko. Z lotniska możemy się udać także do innych okolicznych miejscowości m. in. do Tianjin (2h 30 minut), Tanggu (3 h) czy Qinhuangdao (4 godziny drogi).

Dostępne na lotnisku linie autobusowe:

 • Linia 1: port lotniczy Pekin - Fangzhuang Route
 • Linia 2: port lotniczy Pekin - Xidan Route
 • Linia 3: port lotniczy Pekin - Beijing Railway Station
 • Linia 4: port lotniczy Pekin - Gongzhufen
 • Linia 5: port lotniczy Pekin - Zhongguancun
 • Linia 6: port lotniczy Pekin - Wangjing
 • Linia 7: port lotniczy Pekin - Beijing West Railway Station
 • Linia 8: port lotniczy Pekin - Shangdi
 • Linia 9: port lotniczy Pekin - Tongzhou Route

Metrem

Do portu lotniczego dociera linia pekińskiego metra Airport Express, która przejeżdża przez Terminale 3 i 2, a później do poszczególnych stacji w Pekinie. Tory łączące Terminale mają łączną długość ponad 28 km. Po wyjeździe z lotniska kolejne przystanki na drodze do centrum Pekinu to Sanyuanqiao i Dongzhimen. Kurs do centrum chińskiej stolicy trwa około 16-20 minut, a za bilet zapłacić trzeba ok. 25 CNY.

Linia metra łącząca port lotniczy i pozostałe stacje została otwarta 19 lipca 2008, w czasie Olimpiady.


Linki

O Pekin
Pekin

Kurs waluty:

10 CNY = 5.4 PLN