Tanie latanie   Loty Paryż   Lotnisko Orly   Położenie lotniska Paryż Orly Położenie lotniska Paryż Orly
Samochodem

W pobliżu portu lotniczego przebiega autostrada A6. Alternatywną trasą jest droga RN7.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Do Paryża oraz jego okolic z lotniska Orly dotrzeć można także dzięki taksówkom. Przed terminalami jest ich pod dostatkiem. Skorzystać można z usług wielu firm. Musimy się liczyć z dość wysoką opłatą, mimo iż odległość do centrum stolicy to zaledwie paręnaście kilometrów. Za kurs do centrum francuskiej stolicy zapłacimy ok. 35-40 euro, natomiast przejazd pomiędzy Paryż Orly a portem Charles de Gaulle będzie kosztował 65-70 euro.

Przy Terminalu Orly Ouest do dyspozycji podróżnych są taksówki – motocykle. Do centrum Paryża takim pojazdem dotrzeć można za 55 euro, natomiast kurs na lotnisko Charles de Gaulle to koszt około 100 euro.

Ci, którzy planują wjechanie do miasta z klasa i rozmachem, mogą wynająć limuzynę wraz z kierowcą pod nr-em tel: (0)1 4071 8462.

Autobusem

Darmowe autobusy zapewniają komunikację między terminalami.

Autobusy firmy Orlybus dowożą podróżnych do Place Denfert-Rochereau RER oraz stacji paryskiego metra. Autobusy kursują co 15-20 minut. Za kurs do stacji metra zapłacić trzeba ok. 5,70 euro. Czas przejazdu to 25 minut.

Do stacji metra Villejuif-Louis Aragon dojechać można pojazdami firmy autobusowej Jetbus. Jej pojazdy przyjeżdżają na przystanki co 15 minut. Cena za kurs to 5,40 euro.

Miejscowości leżące dalej osiągalne są dzięki autokarom Air France. Kursują one z Portu Lotniczego Paryż Orly po niemalże całej Francji. Za przejazd autobusem Air France Coach do Invalides zapłaci się około 7,50 euro. Pojazdy te kursują co 15 minut.

Lotnisko zapewnia również komunikację pomiędzy Orly a lotniskiem Roissy Charles de Gaulle.

Do centrum Paryża klientów lotniska wożą autobusy firmy przewozowej Airport Shuttle.

Pociągiem

Połączenie z Gare d’Austerlitz zapewniają pociągi z ramienia firmy The ADP Shuttle. Szybki pociąg linii C kursuje do St Michel, Invalides oraz Porte Maillot. Pojazdy przyjeżdżają co 15-30 minut. Za bilet do Gare d’Austerlitz zapłacić trzeba 5,25 euro. Przejazd zajmuje około 35 minut.

Kursy do stacji Anthony obsługuje linia B kolei RER pojazdów przewoźnika Orlyval. Dalej, do Denfert-Rochereau, St Michel i Châtelet-les-Halles oraz lotniska Charles de Gaulle Airport dojechać można paryskim metrem.


Linki

O Orly
Orly

Kurs waluty:

1 EUR = 4.47 PLN