Tanie latanie   Loty Oslo   Lotnisko Oslo   Położenie lotniska Oslo-Torp/Oslo-Sandefjord Położenie lotniska Oslo-Torp/Oslo-Sandefjord
Samochodem

Oslo oraz port lotniczy Oslo – Torp połączone są drogą krajową ekspresową E18, biegnącą przez okręg Vestfold do Kristiansand na południu. By dostać się na tę drogę, należy z wypatrywać kierunkowskazów na nią w miejscowości Fokserød. Drogi oraz wszystkie zjazdy są bardzo dobrze oznakowane.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, które każdego dnia rozwożą klientów do okolicznych miejscowości oraz ewentualnie do Oslo, choć należy liczyć się z tym, że pokonanie ponad 100 km taksówką będzie nas bardzo dużo kosztowało. Do Sandefjord jedzie się niecałe 10 minut, a koszt przejazdu to około 150 NOK. Przejazd do Larvik zajmie około pół godziny i zapłacić za niego trzeba 320 koron. Orientacyjny czas podróży do Horten to 45 minut, a cena za kurs wynosi 600 koron norweskich.

Postoje znajdują się przed terminalem.

Autobusem

Komunikację pomiędzy portem lotniczym a Oslo i okolicznymi miejscowościami zapewniają liczne linie autobusowe.

Dworzec autobusowy w Torp osiągalny jest m.in. dzięki autobusom linii Torp Express, których kursy dopasowane są do rozkładu lotów. Cena biletu do centrum norweskiej stolicy to 170 NOK za kurs w jedną stronę oraz 300 NOK za przejazd w dwie strony. Dzieci do 3. roku życia podróżują nieodpłatnie. Czas przejazdu do stolicy to 1 godzina 50 minut. Rozkład jazdy autobusów dopasowany jest do kursowania samolotów Wizz Air i Ryanair.

Autobusy Telemark Express wożą pasażerów pomiędzy lotniskiem a Larvik, Sandefjord oraz Telemark.

Pociągiem

Najbliższa stacja kolejowa mieści się w miejscowości Sandefjord. Do dworca dotrzeć można taksówkami oraz autobusami linii Telemark Express oraz darmowymi autobusami. Pokonanie takiej trasy zajmuje niecałe 10 minut. Następnie ze stacji kolejowej można przesiąść się w pociągi kursujące do Oslo oraz innych norweskich miejscowości. Połączenia zapewnia przewoźnik NSB.

Kurs pociągiem do Oslo zajmuje około 1 godziny i 45 minut i kosztuje (w przeliczeniu) około 100zł. Pociągi podstawiane są co godzinę.


Linki

O Oslo
Oslo

Kurs waluty:

10 NOK = 4.4 PLN