Tanie latanie   Loty Monachium   Lotnisko Monachium   Położenie lotniska Monachium Położenie lotniska Monachium
Samochodem

Port lotniczy Monachium jest dogodnie usytuowany. W pobliżu biegnie wiele autostrad, w tym A92 ciągnąca się pomiędzy Monachium a Deggendorfem, dzięki czemu możemy szybko (30-45 minut) dostać się samochodem na lotnisko lub dojechać z niego do centrum Monachium.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Do dyspozycji pasażerów są także taksówki i luksusowe limuzyny. Ich postoje znajdziemy przed wejściem do terminala. Lotnisko obsługiwane jest przez dwie korporacje taksówkarskie: Taxi ZentraleFreising (tel. (0 81 61) 36 66 lub (0 81 61) 1 94 10) oraz IsarFunk Taxizentrale (tel. (089) 45 05 40). Wszystkie licencjonowane taksówki są w kolorze kremowym.

Czas przejazdu do centrum Monachium to około 45 minut, choć oczywiście uzależniony jest on od natężenia ruchu w mieście. Za przejazd taką trasą zapłacić trzeba około 50 euro.

Autobusem

Komunikację publiczną w lotnisku zapewniają m.in. autobusy. Siatka autobusowa jest dość dobrze rozbudowana.

Z lotniska odjeżdżają autokary nie tylko do Monachium, ale i znacznie dalej, właściwie można rzec, że jadą w każdą część Niemiec. Najwięcej połączeń zapewnia autobus Oberbayern obsługiwany przez Lufthansa Airport Bus Sernice. Na dworzec Monachium-Hauptbahnhof kursują autobusy Oberbayern obsługiwany przez Lufthansa Airport Bus.

Autobusy podstawiane są pod obydwa terminale. W okresie występowania dużych targów oraz wystaw podstawiany jest dodatkowy autobus odchodzący w kierunku the München Messe Exhibition Centre. Pojazdy podstawiane są na przystanki w godzinach 6:20 – 21:40, co 20 minut.

Bilety autobusowe kupić można w kasach dostępnych na poziomie 3 strefy MAC. Bilet w jedną stronę kosztuje 10,50 euro, natomiast „tam i z powrotem” kupić można w cenie 17 euro.

Pociągiem

Lotnisko posiada własną stację kolejową. Pociągi S1 i S8 łączą port z wieloma miejscowościami Niemiec. Kolej jest najszybszą formą transportu do samego Monachium oraz najczęściej wybieraną przez pasażerów lotniska. Aby poznać aktualne ceny biletów kolejowych oraz rozkład jazdy, należy wejść na stronę przewoźnika: www.bahn.de

Do stacji znajdujących się w centrum Monachium (Ostbahnhof, Dworzec Główny - niem. Hauptbahnhof, Pasing) pociągi S1 i S8 kursują co 10 minut w godzinach 4:00 – 1:00. Czas przejazdu do Dworca Głównego to około 40 minut.


Linki

O Monachium
Monachium

Kurs waluty:

1 EUR = 4.45 PLN