Tanie latanie   Loty Melbourne   Lotnisko Melbourne   Położenie lotniska Melbourne w Australii Położenie lotniska Melbourne w Australii
Samochodem

Lotnisko Melbourne położone jest 23 km od centrum Melbourne. Dojechać z portu do miasta jest bardzo łatwo, ponieważ drogi są dobrze oznakowane. Lotnisko obsługiwane jest przez oddzielną autostradę. Bezpośrednio do Melbourne prowadzi CityLink oraz Tullamarine Freeway (M2), a następnie West Ring Road (M80). Z lotniska prowadzą także drogi do wielu innych miejscowości w Australii. W bliskim sąsiedztwie Melbourne Tullamarine przebiega autostrada oraz szybkie płatne drogi typu CityLink.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Chcąc wyjechać z lotniska, skorzystać można także z usług firm taksówkarskich działających przy porcie lotniczym. Postoje taxi mieszczą się przed terminalem międzynarodowym i przed dwoma terminalami krajowymi. Koszt przejazdu z lotniska do Melbourne CBD w obie strony to około 80 – 85 AUD*. Do centrum Melbourne jedzie się około 20-30 minut.

Autobusem

Pasażerowie, którzy liczą na transport publiczny mają do dyspozycji Skybus – superszybkie autobusy, który docierają z lotniska do Melbourne w 20 minut oraz wiele innych linii autobusowych, z jakimi połączony jest ten port.

Autobusy kursują do centrum przez całą dobę, co 10 – 15 minut w dzień i co 30 – 60 minut w porze nocnej. Koszt biletu do Melbourne to 16 AUD, zaś przejazd w obie strony kosztuje 26 AUD. Istnieją również inne opcje biletowe (bilet na 10 przejazdów w cenie ok. 120 AUD, bilet rodzinny dla dwóch dorosłych i od 1 do 4 dzieci za 36 AUD w jedną i 56 AUD w obie strony, bilet rodzinny dla jednego dorosłego i 1 – 4 dzieci za 22AUD w jedną i 36 AUD w dwie strony).

Ponadto lotnisko obsługiwane jest przez lokalne linie autobusowe: nr 478 kursujący między Moonee Ponds Junction i lotniskiem, linia nr 479 między Moonee Ponds a Sunbury przez lotnisko oraz autobusy linii nr 500 poruszające się między stacją kolejową Broadmeadows i uniwersytetem Victoria University w Sunbury.

Autobusy przewożące pasażerów do hoteli kursują od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 22:00, a w weekendy w godzinach 7:30 – 22:30 z przesiadką w Southern Cross Station. Nie ma potrzeby rezerwować wcześniej przejazdu z portu lotniczego do hotelu, natomiast transport w drugą stronę należy zgłosić na dzień przed planowanym wyjazdem. Przejazdy między Southern Cross Station a hotelami są bezpłatne.


Linki

O Melbourne
Melbourne

Kurs waluty:

1 AUD = 2.63 PLN