Tanie latanie   Loty Nowy Jork   Lotnisko John F. Kennedy   Położenie Lotniska John F. Kennedy Położenie Lotniska John F. Kennedy
Samochodem

Z oraz na lotnisko najłatwiej jest dostać się drogami ekspresowymi Van Wyck nr 678 z Manhattanu i JFK ze wschodniej części Long Island.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Wyjeżdżając z lotniska skorzystać można także z usług działających przy porcie lotniczym firm taksówkarskich. Należy zawsze zwracać uwagę na to, by wsiadać tylko do licencjonowanych taksówek, ponieważ nietrudno jest natknąć się na naciągaczy próbujących wyłudzić od klientów jak najwięcej pieniędzy. Licencjonowane taksówki to charakterystyczne żółte pojazdy należące do New York City Taxi & Limousine Commission. Oferują one przejazdy za stałą opłatę. Kurs na Manhattan kosztuje ok. $45* (w przeciwną stronę cena liczona jest według wskazań taksometru). Na lotnisko LaGuardia dojechać można za około $28 - $32, a dojazd do portu lotniczego Newark kosztuje ok. $78 - $82.

Autobusem

Port Lotniczy JFK oraz Nowy Jork i inne miasta łączy wiele linii autobusowych. Dostępne są także autobusy łączące lotnisko JFK z pozostałymi portami lotniczymi obsługującymi Nowy Jork.

Bezpłatne autobusy kursują pomiędzy terminalami a stacją metra. Skorzystać z nich można wyłącznie posiadając ważny bilet MetroCard.

Informacje dotyczące rezerwacji biletów autobusowych czy rozkładu jazdy znajdują się w pobliżu odprawy bagażu na każdym terminalu lotniska.

Na stację Jamajca lub Howard Beach dowożą podróżnych kolejki AirTrain.

Pociągiem

Lotnisko posiada własną stację kolejową. Kursują po niej pociągi Long Island Rail Road oraz jednoszynowa kolejka AirTrain, która dowozi podróżnych z poszczególnych terminali, wypożyczalni samochodowych oraz parkingów. Kursuje ona za darmo w obrębie lotniska.

Metrem

Lotniskowa stacja obsługuje także pociągi metra Subway A. Koszt biletu do miasta do ok. $2. Z kolejki jednoszynowej należy przesiąść się na stacji Howard Beach. Do stacji metra dojeżdża także bezpłatny autobus, z którego skorzystać można tylko z ważnym biletem MetroCard.


Linki

O John F. Kennedy
John F. Kennedy

Kurs waluty:

1 USD = 3.88 PLN