Tanie latanie   Loty Hongkong   Lotnisko Hongkong   Położenie lotniska Hongkong Położenie lotniska Hongkong
Dojazd na lotnisko w Hongkongu samochodem

Z centrum Hongkongu można dotrzeć na lotnisko kierując się Western Harbour Tunnel, a następnie trasą ekspresową West Kowloon. Kierunek na lotnisko jest wyraźnie zaznaczony, doskonałe oznaczenia dróg i zjazdów również wykluczają pomylenie drogi do czy z portu lotniczego.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem. Należy jednak wiedzieć, że wypożyczalnie udostępniają samochody również z kierowcą, ponieważ jazda samochodem w Chinach wymaga posiadania chińskiego prawa jazdy.

Dojazd na lotnisko w Hongkongu TAXI

Do dyspozycji pasażerów są także taksówki licencjonowanych firm. Postoje taxi znaleźć można po lewej stronie, przy wyjściu ze strefy przylotów.

Dużym ułatwieniem dla podróżnych jest oznaczenie kolorami sfer, do których dane taksówki kursują. Czerwonym kolorem oznaczone są taksówki miejskie, które jeżdżą po całym Hongkongu omijając Tung Chung Road i trasy w południowym Lantau. Kolor zielony to taksówki obsługujące jedynie New Territories i specjalne drogi w Lantau. Pojazdy oznaczone kolorem niebieskim kursują do Lantau.

Ceny, w zależności od miejsca docelowego, wahają się od HK$15* do HK$400. Koszt dojazdu do centrum Hongkongu to około HK$350.

Osoby chcące wyjechać z lotniska z prawdziwą elegancją i klasą, mają możliwość wynajęcia limuzyny z szoferem.

Dojazd na lotnisko w Hongkongu autobusem

Każdego dnia do i z portu kursuje 550 autobusów łączących lotnisko z wieloma punktami w Hongkongu oraz innymi miejscowościami.

Miejskie autobusy linii nr A11 i A12 kursują codziennie w godzinach 6:00 – 23:59 podjeżdżając na przystanki co 12-15 minut.

Ważniejsze hotele w mieści przygotowały dla swoich gości autobusy wahadłowe, które kursują codziennie dowożąc klientów prosto pod wybrany hotel lub z niego na lotnisko. Do dyspozycji pasażerów są również prywatne busy. Przystanki autobusowe znajdują się na poziomach 0 terminali pasażerskich.

Dojazd na lotnisko w Hongkongu pociągiem

Lotnisko jest doskonale skomunikowane z Hongkongiem i okolicznymi miejscowościami. Trasę pomiędzy nimi można pokonać szybkimi pociągami, np. kolei Airport Express, która łączy lotnisko z centrum biznesu w Hongkongu. Podróż tym środkiem transportu trwa około 20-25 minut. Pociągi kursują od 5:50 do 1:15. Lotniskowy dworzec kolejowy znajduje się na zerowym poziomie terminali pasażerskich.


*wszystkie ceny z 2011 r.

Linki

O Hongkong
Hongkong

Kurs waluty:

10 CNY = 5.4 PLN