Tanie latanie   Loty Grenoble   Lotnisko Grenoble-Lyon   Położenie lotniska Grenoble Położenie lotniska Grenoble
Dojazd do lotniska Grenoble samochodem

Lotnisko Grenoble znajduje się w bliskim sąsiedztwie autostrady A48, która łączy Grenoble z Lyonem. Dlatego do portu łatwo dotrzeć także z tej miejscowości oraz z miast takich jak m.in. Chambéry Annecy czy Albertville. Drogi są bardzo dobrze oznakowane, nie ma więc szans na to, by na nich zabłądzić. Wystarczy zwracać uwagę na kierunkowskazy, a te doprowadzą nas do lotniska – jeśli będziemy chcieli dotrzeć do niego samochodem. Analogicznie jest także w drugą stronę. Trasa do centrum Grenoble jest doskonale oznakowana. Pokonanie jej autem bądź taksówką zajmie nam ok. 30 minut. Lyon oddalony jest od lotniska Grenoble – Isère o 85 km i pokonanie tej odległości samochodem zajmuje około 50 minut.

Aby dojechać do Chambéry położonego w odległości 69 km od portu lotniczego potrzeba około 60 minut. Dojazd do Annecy zajmuje 75 minut, a dystans do tego miasta wynosi 105 km. Niewiele dalej, bo w odległości 126 km, znajduje się miejscowość Albertville, a dojazd do niej trwa niecałe półtorej godziny.

Chcąc dojechać samochodem do Genewy oddalonej od lotniska o 147 km, powinniśmy przygotować się na drogę zajmującą około 100 minut. Kurs do centrum Bourg-en Bresse, które znajduje się około 115 km od Grenoble – Isère, trwa w przybliżeniu 105 minut. Saint-Etienne mieści się w odległości 98 km od lotniska i dojazd do tej miejscowości zajmuje około 80 minut. Dojazd do Valence zajmie nam około godziny, ponieważ miejscowość ta znajduje się niecałe 80 km od lotniska. Jeżeli wybieramy się do Montélimar (126 km) powinniśmy liczyć się z około półtoragodzinną jazdą samochodem. Avignon oddalone jest od portu o 206 km, ale dzięki autostradom pokonanie tego dystansu zajmuje jedynie około 115 minut. Z kolei przejechanie drogi do Gap trwa 110 minut, a odległość wynosi 145 km. Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Dla podróżnych lądujących w porcie lotniczym obsługującym Grenoble przygotowano także taksówki. W pobliżu wyjścia z terminala znajduje się postój tych pojazdów. Taksówki dowożą pasażerów do Grenoble oraz innych okolicznych miejscowości. Dojazd do centrum Grenoble zajmuje około 30 minut, a koszt przejazdu wynosi około 70 euro*.

Dojazd do lotniska Grenoble autobusem

Do portu dociera także wiele autobusów. Komunikację pomiędzy lotniskiem a centrum Grenoble zapewniają autobusy firmy Transisere. Podróż autobusem trwa ok. 45 minut. Sprzed terminala można także wsiąść w autobus, który dowiezie nas do wielu innych miejscowości alpejskich takich jak np. Chambéry, Chamrousse, Bourg d’Oisans i Les Deux Alpes.

Dojazd do lotniska w Dubaju samochodem

Lotnisko nie posiada własnej stacji kolejowej, ale najbliższa, do której wahadłowo kursuje autobus lotniskowy, znajduje się zaledwie 5 km od portu. Odjeżdżają z niej pociągi na dworzec główny w Grenoble, skąd można udać się w dalszą podróż po Francji.


Linki

O Grenoble-Lyon
Grenoble-Lyon

Kurs waluty:

1 EUR = 4.26 PLN