Tanie latanie   Loty Gdańsk   Lotnisko Rębiechowo   Położenie lotniska Gdańsk - Rębiechowo Położenie lotniska Gdańsk - Rębiechowo
Dojazd do lotniska w Gdańsku samochodem

Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo mieści się nieopodal wsi Rębiechowo, 10km od centrum Gdańska, 10km od Sopotu i około 23km od Gdyni. Lotnisko położone jest przy trójmiejskiej obwodnicy. Kierując się na lotnisko z Gdyni lub Sopotu należy dojechać do obwodnicy trójmiejskiej i kierować się nią w stronę Gdańska.

Zjeżdżając z E28, na wysokości Centrum Matarnia należy skręcić w prawo na drogę nr 472, prowadzącą do portu lotniczego. Jadąc z Pruszcza Gdańskiego (obwodnicą trójmiejską) powinno kierować się obwodnicą trójmiejską należy skręcić w lewo z drogi E28 na wysokości Centrum Handlowego Matarnia, kierując się drogą nr 472 na lotnisko.

Jeżeli jedziemy do portu lotniczego z Centrum Gdańska, powinniśmy jadąc Aleją Zwycięstwa, która następnie przechodzi w Aleję Grunwaldzką, na wysokości Galerii Bałtyckiej skręcić w lewo, w ulicę Słowackiego. Ulicą tą jedziemy cały czas prosto, przejeżdżamy nad obwodnicą Trójmiasta by po kilku kilometrach dotrzeć na lotnisko.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Postój taksówek znajduje się przed wejściem do terminalu pasażerskiego i obsługiwany jest przez CITY PLUS TAXI (9686). Cena przejechania 1 km wynosi około 2,70 zł*. Doliczyć należy opłatę początkową w wysokości 8,50 zł.

Przejechanie trasy z lotniska do Gdańska Głównego to wydatek rzędu około 50zł.

Dojazd do lotniska w Gdańsku autobusem

Na terenie portu lotniczego skorzystać można z usług autobusów komunikacji miejskiej: ZKM Gdańsk (www.zkm.pl), ZKM Gdynia (www.zkmgdynia.pl):

linia nr 110: Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP - Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo, kursuje co 20-30 minut

linia 210: Gdańsk Główny – Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo, przez Suchanino, Morenę, Niedźwiednik, kursuje co około 30 minut, czas przejazdu to ok. 35-40 minut, bilet 2,50 zł normalny, 1,25 PLN ulgowy (lub bilet czasowy z możliwością przesiadek: 3,00 PLN normalny godzinny) można kupić u kierowcy

linia B: Gdańsk Dworzec Główny PKP - Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo

linia nr 510: Gdynia Dworzec PKP - Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo

W porze nocnej pomiędzy lotniskiem a miastem kursują autobusy nocne linii N3: Gdańsk Dworzec Główny PKP -Siedlce - Jasień - Port Lotniczy Gdańsk Rębiechowo - Osowa - Słowackiego - Wrzeszcz PKP. Bilet normalny kosztuje 3,50 zł, a ulgowy 1,75 zł.

Pasażerowie docierający z lub do Trójmiasta pociągiem mogą skorzystać z poniższych połączeń autobusowych:

z Gdańska: przyspieszona linia B oraz linia nocna N3

z Gdyni: na lotnisko kursuje bezpośredni autobus - linia 510, pokonanie tej trasy trwa około 50 minut, bilet normalny na przejazd na lotnisko kosztuje 3,50 zł, ulgowy – 1,75 zł, natomiast za przejazd pomiędzy Śródmieściem Gdyni a przystankiem „Myśliwska” na Karwinach, zapłacić trzeba będzie 3,00 zł za bilet normalny i 1,50 zł za ulgowy.

Z lotniska każdego dnia odjeżdżają także minibusy:

Ozzytravel: transfery na lotnisko z Koszalina, Słupska, Sławna

Interbus: transfery na lotnisko z Braniewa, Fromborka, Elbląga, Gdańska Linia Autokarowa Olsztyn Gdańsk Lotnisko oferuje transfery z Olsztyna, Ostródy, Elbląga, Gdańska.


Linki

O Rębiechowo
Rębiechowo

Kurs waluty:

1 PLN = 1.0 PLN