Tanie latanie   Loty Paryż   Lotnisko Charles De Gaulle   Położenie lotniska Charles De Gaulle Położenie lotniska Charles De Gaulle
Samochodem

Do portu lotniczego prowadzi autostrada A1. Poza godzinami szczytu do centrum Paryża dojeżdża się w około 30 minut, a w weekendy wydłuża się nawet do półtorej godziny.

Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Chcąc skorzystać z usług renomowanych firm taksówkarskich, należy szukać postojów z napisem „Parisienne”.

Gdy chce się podróżować zwykłą taksówkę (un taxi normal) powinno się to zaznaczyć wcześniej. Podróż do centrum Paryża zajmuje około 30 minut i kosztuje od 40 do 50 €.

Autobusem

Z lotniska kursują busy prywatnych przewoźników. Za kurs do miasta zapłacić trzeba przynajmniej 30€ przy jednej osobie.

Ponadto przy każdym z terminali zatrzymują się autobusy Roissy Bus. Kursują one paryską ulicą Rue Scribe w okolicy Opery Garnier. Pracują one w godzinach 6:00 - 22:30 podjeżdżając na przystanki co 10 minut. Podróż z lotniska do centrum zajmuje około 45 minut.

Innym rozwiązaniem jest wybranie przewoźnika autobusowej linii Air France. Pojazdy kursują co 15 minut z Terminala 2 w godzinach od 5:45 do 23:00. W samej stolicy autobusy zatrzymują się na przystankach przy Porte Maillot a trasa kończy się tuż obok Łuku Tryumfalnego przy alei Avenue Carnot nr 1. Podróż trwa. Kurs zajmuje około 40 minut.

Inne możliwości dotarcia do miasta liniami autobusowymi to podróż pojazdami nr 351 i 350 lub nocnymi N120 i N121.

Pociągiem

Centrum komunikacyjne wraz z dworcem kolejowym, z którego można udać się w podróż po całej Francji, mieści się w terminalu nr 2. Przy innych terminalach także są stacje, ale nie funkcjonują one w obrębie terminali.

Pasażerowie mogą przemieszczać się pomiędzy terminalami korzystając z bezpłatnego automatycznego systemu transportu wagonowego typu People Mover o nazwie CDGVAL, który łączy wszystkie trzy terminale. Podróż trwa 5 minut.

Linia kolejowa RER B szybko i sprawnie dociera do francuskiej stolicy nie wjeżdżając do centrum, natomiast linia RER zatrzymuje się na centralnych stacjach Paryża (Dworzec Gare du Nord, Chatelet - Les Halles, Saint Michel - Notre Dame oraz Denfert Rochereau) docierając aż do przeciwległego lotniska Paryża - Paris Orly. Pociągi odjeżdżają co 15 minut.

Do dyspozycji pasażerów poza koleją RER jest też TGV- pociągi ekspresowe dalekobieżne.


Linki

O Charles De Gaulle
Charles De Gaulle

Kurs waluty:

1 EUR = 4.26 PLN