Tanie latanie   Loty Barcelona   Lotnisko Barcelona Reus   Położenie lotniska Barcelona Reus Położenie lotniska Barcelona Reus
Samochodem

W pobliżu lotniska przebiega autostrada AP-7. Kierując się do Tarragony należy jechać dalej drogą C-32. Za pośrednictwem naszej strony można skorzystać z usług wypożyczalni samochodowych działających na lotnisku i wyjechać z portu wypożyczonym autem.

Postój taksówek znaleźć można przed halą przylotów. Podróż do Reus zajmuje od 5 do 15 minut (za kurs zapłacić trzeba około 18 euro), do Tarragony dojeżdża się w około 15-20 minut (koszt przejazdu to ok. 28-32 euro).

Autobusem

Podróż z lotniska do Barcelony zajmuje około półtorej godziny. Ceny biletów to około 15 euro za bilet w jedna stronę i ok.23 euro powrotny.

Z portu lotniczego dostępnych jest kilka połączeń autobusowych. Do stolicy Katalonii kursują lokalne autobusy. Ich rozkład dopasowany jest do przylotów oraz odlotów samolotów Ryanair.

Lotnisko oferuje także kursy autobusowe do Cambrils, La Pineda, Faro, Salou i Tarragony.

Połączenie ze stacją kolejową w Reus zapewnia linia autobusowa nr 50.

Bilety kupić można na lotnisku lub u kierowców.

Pociągiem

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w miejscowości Reus oddalonej od lotniska o zaledwie 3 km. Na stację kursuje autobus linii nr 50. Bilet kosztuje 2,20 euro, a przejazd zajmuje około 15 minut.

Ze stacji kolejowej kursują pociągi ekspresowe oraz regionalne. Za bilet do Barcelony zapłacić trzeba 6,50-7,40 euro. Kurs trwa od półtorej godziny do 2 godzin.


Linki

O Barcelona Reus
Barcelona Reus

Kurs waluty:

1 EUR = 4.26 PLN