Tanie latanie   Aktualności   EasyJet: bagaż podręczny gwarantowany EasyJet: bagaż podręczny gwarantowanyZa_duży_bagaż
Od 2 lipca 2013 pasażerowie linii EasyJet mają zagwarantowany przewóz  tylko takiego bagażu podręcznego, którego wymiary nie przekraczają 50x40x20 cm (wymiary obejmują rączki i kółka). Przewoźnik zapewnia, że taki bagaż podręczny będzie umieszczony na pokładzie w schowku nad siedzeniem lub, w razie konieczności, pod fotelem.
 
Podróż z większym bagażem podręcznym o wymiarach  56x45x25 cm (wymiary obejmują rączki i kółka), może oznaczać konieczność nadania go do luku. Jedynie właściciele karty easyJet Plus lub pasażerowie, którzy wykupili taryfę Flexi lub opcję EasyJet Plus Upfront lub Extra Legroom mają gwarancję  przewozu większego bagażu na pokładzie samolotu.
 
EasyJet zachęca pasażerów do rezerwowania dodatkowo płatnej usługi Plus Speedy Boarding, aby wejść na pokład w pierwszej kolejności i zapewnić sobie miejsce na bagaż w schowku nad siedzeniem.
 
Nadal nie obowiązuje ograniczenie wagowe, pod warunkiem, że pasażer jest w stanie umieścić bagaż podręczny w schowku i wyjąć go ze schowka znajdującego się nad siedzeniami bez niczyjej pomocy.