Tanie latanie   Aktualności   Wizzair – nowa opłata doliczana do każdego biletu Wizzair – nowa opłata doliczana do każdego biletudeparture

W ubiegły piątek szerokim echem odbiła się wiadomość o zniesieniu przez WizzAir dotychczasowej opłaty rezerwacyjnej doliczanej prawie do każdego biletu. W zależności od formy płatności było to 36 zł / os. za lot w przypadku zwykłej karty kredytowej i 27 zł /os. za lot w przypadku karty kredytowej Citibank Wizz Air World MasterCard® . Dla klientów płacących przelewem było to 18 zł /os. za lot. Całkowicie zwolnieni z opłaty rezerwacyjnej byli posiadacze konta WIZZ, na którym gromadzili punkty za wszystkie transakcje zrealizowane kartą Citibank Wizz Air. Jak się okazuje, Ci klienci mogą się czuć szczególnie poszkodowani....

Wiadomość była tak dobra, że aż trudno było uwierzyć w nagłą obniżkę – wszak linie lotnicze przyzwyczajają pasażerów raczej do ciągłego wzrostu cen niż do ich spadku.... Wątpliwości były uzasadnione, a entuzjazm pasażerów szybko zgaszony – w miejsce wycofanej opłaty rezerwacyjnej pojawiła się opłata manipulacyjna w wysokości 30 zł, obowiązkowa i doliczana do każdego pasażera za każdy odcinek lotu. Opłaty nie można już uniknąć płacą za bilet punktami z konta WIZZ. Nie można jej nawet nieco zmniejszyć, tak jak do tej pory - wybierając tańszą formę płatności, opłata manipulacyjna doliczy się zawsze. Są jednak tacy, którzy minimalnie, ale zyskają na nowych zasadach. Mowa o tych, którzy za bilety płacą zwykła kartą kredytową. Nowa opłata będzie dla nich niższa niż dotychczasowa o 6 złotych.

Przy tej okazji zdrożała podstawowa usługa, z której korzysta większość pasażerów WizzAir – przewóz bagażu rejestrowanego i dużego bagażu podręcznego. W zależności od czasu lotu* i terminu** pasażerowie zapłacą od 68 do 158 zł za sztukę bagażu rejestrowanego za lot i od 45 do 68 zł za sztukę dużego bagażu podręcznego / os. za lot. Aktualny cennik znajduje się już na stronie przewoźnika.


*
  • Planowy czas lotu jest krótszy niż 1:50 godz.
  • Planowy czas lotu wynosi od 1:50 do 2:40 godz.
  • Planowy czas lotu jest dłuższy niż 2:40 godz.
  • **W sezonie: 29 marca - 07 kwietnia, 29 March - 7 April, Od 8 czerwca do 22 września i od 14 grudnia do 6 stycznia (włącznie z pierwszym i ostatnim dniem).

    Poza sezonem: terminy nieobjęte sezonem.

    Opłata za bagaż obowiązująca w sezonie jest należna, jeśli dowolna część podróży przypada na okres objęty sezonem.