Bilety Lotnicze na Tanie Latanie - 0801 000 556; +48 32 728 30 97

wybierz datę z kalendarza

wybierz datę z kalendarza

Ubezpieczenie

STRONG MAN Z SAMOLOTEM CENTRALWINGS

tanie linie lotnicze Centralwings

Pierwszy raz w Polsce w ramach Mistrzostw Polski STRONG MAN 2006 odbyła się jedyna w swoim rodzaju konkurencja. 25 sierpnia nad ranem, na Lotnisku Gdańsk im. Lecha Wałęsy, najsilniejsi Polacy zmierzyli się z potężnym Boeingiem 737.

Latający na co dzień w barwach Centralwings 42,5 tonowy samolot, był poważnym wyzwaniem dla polskich siłaczy. We wczesnych godzinach porannych na gdańskim lotnisku w Rembiechowie, 14 Strongmanów walczyło o to, by w jak najkrótszym czasie przeciągnie ważący 42,5 tony samolot linii Centralwings. Mimo niskiej temperatury powietrza, atmosfera wrzała od emocji.


Zadaniem każdego z zawodników było jak najszybsze przeciągnięcie samolotu po pasie długości 20 metrów. Każdy z siłaczy miał tylko jedną próbę, by siłę własnych mięśni poruszyć Boeinga. Najlepszy był Mariusz Pudzianowski, który nie zawiódł fanów i przeszedł z samolotem wyznaczony dystans w niewiele ponad 32 sekundy. Tuż za nim znalazł sią Jarosław Dymek z czasem 36,14 oraz Robert Kalinowski z czasem 36,37 sekund.

Wyniki dzisiejszych zmagań zostaną przełożone na punkty liczące się w klasyfikacji generalnej Mistrzostw STRONG MAN 2006. Finałowa impreza, podczas której wyłoniony zostanie Mistrz Polski odbdzie się 2 września we Wrześni. Dzięki polskim tanim liniom lotniczym Centralwings, w tym roku po raz pierwszy w Polsce siłacze mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencji przeciągania samolotu.

 




O Centralwings

Wiecej informacji o Centralwings »

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia podróżne
już od 1,51 PLN/dzień
Ubezpiecz się