Tanie latanie   Linie lotnicze   Iceland Express Iceland Express

Iceland Express jest niewielką, tanią linią lotniczą, której macierzystym portem jest lotnisko w Keflavik na Islandii. Linia powstała na przełomie 2002 i 2003 roku na fali popularności tanich linii lotniczych. Linia nie posiada własnych maszyn, jedynie korzysta z samolotów wypożyczanych od brytyjskiej linii lotniczej Astraeus, która zajmuje się czarterem i regularnymi lotami w ramach tanich linii lotniczych.

Pierwsze loty Island Express odbywały się na relacjach Keflavik ? Londyn oraz Keflavik ? Kopenhaga. Rozkład lotów Iceland Express zmienia się w zależności od pory roku, a co za tym idzie i zainteresowania podróżnych konkretnymi destynacjami.

Flota Iceland Express

Iceland Express nie posiada floty na wyłączność. Korzysta z samolotów pożyczonych przez Astraeus, który dostarcza Iceland Express również załogę, pełną obsługę i ubezpieczenie konkretnego lotu. Dwa samoloty, będące w użyciu to Boeing 737-76N, sporadycznie inne modele. Od niedawna w skąd floty wchodzą również Boeingi 757-200, które obsługują najnowsze kierunki transatlantyckie z Islandii do Bostonu i Nowego Jorku.

Samoloty wynajmowane od Astraeus nie wyróżniają się niczym szczególnym, jedynym akcentem wskazującym na linię jest nazwa firmy zlokalizowana na linii okien, mniej więcej po środku maszyny.