Tanie latanie   Linie lotnicze   Finnair Finnair


Finnair jest narodową linią Finlandii, która działa nieprzerwanie od 1923 roku, notując najmniejszą liczbę śmiertelnych wypadków. Jest to linia regularna, która może pochwalić się wieloma interesującymi połączeniami, między innymi do Azji i na terenie Europy.
Już w latach 30tych Finnair odbywał pierwsze loty do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a w 1972 roku wprowadził bez przystankowe loty do Tokio. Linia bardzo wcześnie postawiła na wygodne i duże samoloty DC-10, obecnie w jej flocie dominują Airbusy. Te wielkie samoloty pasażerskie obsługują 11 długodystansowych destynacji oferowanych przez Finnair.
Linia stawia na jakoś swoich usług, może pochwalić się jedna z najmłodszych flot na świecie, w dodatku wykorzystuje technologie chroniące środowisko naturalne. Swoim klientom linia oferuje program partnerski gwarantujący zniżki na wszystkie loty. Z usług Finnair bardzo chętnie koszystają biznesmeni – na pokładzie samolotu czekają na nich specjalne udogodnienia.


Finnair od dawna jest linią skoncentrowaną na najpopularniejszych połączeniach, na których rzadko musi konkurować z innymi liniami – wykorzystuje do tego dogodne położenie geograficzne, przez Helsinki wiedzie najkrótsza droga do Azji. W związku z tym, że Finnair jest zorientowane przede wszystkim na długodystansowe połączenia, posiada flotę spełniającą specjalne wymagania.
W hangarach Finnair znajdują się Airbusy 340, 321, 320 i 319, MD-11, Boeing 757 oraz Embarery 190 i 170. Samoloty te są wygodne, a Airbus 340 i MD0-11 doskonale sprawdzają się w trakcie lotów do Tokio czy Szanghaju.
Kolorystyka maszyn odpowiada barwom firmy – w większości samoloty pomalowane sa na biało z błękitnymi akcentami, na ogonach i silnikach. Dodatkowym wyróżnikiem jest logo umiejscowione na ogonie oraz nazwa firmy umieszczona z przodu maszyny ponad linią okien.

Załoga Finnair

Finnair zatrudnia łącznie 10 tysięcy ludzi w ramach Grupy Finnair. W ramach samych linii lotniczych pracuje około 7 300 ludzi, z czego około 650 osób poza granicami Finlandii. Finnair Group zatrudnia pilotów szkolonych w Fińskiej Akademii Lotniczej, a sama firma oferuje kursy doskonalące dla pilotów.
Ze strony załogi latającej, czyli stewardes, możemy liczyć na miłą obsługę i komunikację w języku angielskim. Stewardesy, podobnie jak piloci, są doskonale wyszkolone i przygotowane do tego, by sprostać wszystkim naszym wymaganiom. Podczas dłuższych lotów dostaniemy pełen posiłek oraz spory wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych, w ciągu lotów dłuższych niż dwie godziny będziemy mogli posilić się ciepłym lub zimnym posiłkiem, a w ciągu lotów krótkich mamy szanse na przekąskę lub śniadanie, zależnie od pory dnia. W momencie wsiadania na pokład samolotu dostaniemy butelkę świeżej wody mineralnej. Ubiór załogi latającej Stewardesy Finnair mają do dyspozycji uniform, który został nagrodzony przez magazyn o podróżach Bon Voyage w 2004 roku. Projekt uniformów opracowała znana, fińska projektantka Anna-Kaisa Huttunen. Strój składa sie z dwóch części – zazwyczaj żakietu i spódnicy, w kolorze granatowym. Do kompletu została dobrana jasna koszula oraz wzorzysta apaszka.